استودیو موسیقی ارف

موسیقی ارف
دوره موسیقی آکادمی مهرداد فرصتی است برای تقویت حس زیبا شناسی و موسیقیایی فرزندان شما
در روش کارل ارف، کودک به طور نظام دار آموزش موسیقی را فرا می گیرد و در نتیجه در یک مسیر تخصصی گام بر می دارد. تأثیر موسیقی بر افزایش هوش، تمرکز و توانایی ذهنی و حرکتی کودکان امری کاملا بدیهی است. لوتز جانک روانشناس در این باره می گوید: آموختن موسیقی بدون شک فواید زیادی بر روی مغز انسان است تا جایی که میتواند ضریب هوشی فرد را تا 7 درجه افزایش دهد و همچنین زولتان کودای موسیقیدان مجارستانی معتقد بود تمرینات جدی و شرکت در کار گروهی و اجرای موسیقی، از کودکان افرادی منضبط و متعالی می سازد  شخصیت هایی که دارای استقلال و اعتماد به نفس بالایی هستند.
 
اهداف اصلی دوره های ارف در آکادمی مهرداد شامل پرورش قدرت شنیداری کودک، شناسایی پالس، ضرب، ریتم و اجرای حرکات ریتمیک می باشد. این حرکات ریتمیک باعث پرورش و رشد جسمانی کودک می شود.
 
در آکادمی مهرداد، آموزش موسیقی به صورت بازی های کودکانه انجام میشود و نه از طریق آموزش رسمی. در این روش وسایل موسیقی به عنوان اسباب و وسایل بازی در اختیار کودک قرار داده می شود و از طریق بازی های موزیکال و ریتمیک، دست زدن، پا زدن، ضربه زدن با وسایل مختلف و با ایجاد صوت در فضا و تشویق کودک جهت پیدا کردن منبع صوتی توانمندی های فرزند شما در درک شنیداری اصوات، آواها و ملودی ها افزایش می یابد.
همچنین با تقویت حس زیبا شناختی و خلاقیت کودکان از طریق بداهه نوازی، به عنوان یکی از مهم ترین عناصر روش ارف، کودک به مرحله ای می رسد که بجای آنکه در تنها در معرض حوادث قرار گیرد می تواند با اراده خودش خالق حوادث باشد.
از دیگر اهداف این دوره آموزش نت خوانی، سلفژ، خواندن شعر همراه با آهنگ، تربیت و تقویت مهارت اجرای زنده از طریق کنسرتهای کلاسی و آماده سازی جهت انتخاب ساز تخصصی است.
در نهایت این موضوع را نباید فراموش کرد که هدف از ارف، نوازنده پروری نیست بلکه درک صحیح کودک از مفاهیم بنیادین موسیقی است.
این دوره ها توسط سرکار خانم سارا توکلی متخصص و دانش آموخته موسیقی برگزار می شود.
شرحی از فعالیت های موسیقی سارا توکلی مدرس ارف خردسالان و کودکان:
  • فراگیری ساز ویولن تحت تعلیمات استاد مینو سپهر و استاد مازیار ظهیرالدینی
  • دروس تئوری و مبانی موسیقی و سلفژ نزد استاد سعید علیجانی
  • فراگیری ساز پیانو توسط دکتر تنگیز شاولوخاشویلی
  • گذراندن دوره مربیگری ارف در آموزشگاه موسیقی پارس
  • تهیه و تنظیم اشعار و ملودی های مجموعه آموزشی مجیک فونیکس