۵ تا از بهترین سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی

خواندن این مطلب
7 دقیقه
زمان میبرد!

مقدمه

برای کسانی که به دنبال آموزش رایگان زبان انگلیسی هستند، استفاده از سایت ها، اپلیکیشن ها، نرم افزارها و کتاب‌های آموزشی بهترین روش‌ها محسوب می‌شوند. منابع و راه‌های متعددی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، این که علاقمندان به زبان انگلیسی کدام یک از روش‌ها را انتخاب کنند بستگی به مواردی چون شرایط فردی، بودجه و هزینه و… آن‌ها دارد. استفاده از سایت‌های رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی یکی از روش‌های مورد توجه است که ما در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

آموزش رایگان زبان انگلیسی به کمک سایت‌های آموزشی

برای بسیاری از کسانی که به دنبال یک روش رایگان برای آموزش زبان هستند، سایت‌های آموزشی منابع خوبی محسوب می‌شوند. استفاده از این سایت‌ها همانند شرکت در کلاس‌های آنلاین و مجازی است با این تفاوت که هیچ استاد و راهنمایی وجود ندارد و زبان آموز باید با توجه و تمرکز بیشتری به آموزش بپردازد.

استمرار در یادگیری

در آموزش رایگان زبان انگلیسی به کمک سایت‌های آموزشی، بهتر است بیشتر تمرکز خود را روی نقاط ضعف خود در مهارت‌های زبانی بگذارید. هر روز مطالعه و تمرین داشته باشید و برای رسیدن به موفقیت یک برنامه ریزی دقیق داشته و به آن پایبند باشید. هرچقدر بیشتر مطالعه کنید بازدهی بیشتری خواهید داشت و تداوم در مطالعه به شما کمک می‌کند تا مطالب آموخته شده را فراموش نکرده و در مسیر درست حرکت کنید.

معرفی بهترین سایت‌های رایگان آموزش زبان انگلیسی

سایت‌های آموزشی زبان انگلیسی بسیار متنوع هستند. این سایت‌ها با هدف آموزش زبان انگلیسی به صورت خودآموز از سطح مبتدی تا پیشرفته طراحی شده اند. در ادامه به معرفی ۵ سایت برتر آموزش رایگان زبان انگلیسی می‌پردازیم.

1. سایت آموزش رایگان زبان انگلیسی Duolingo

اولین و معروف‌ترین سایت رایگان آموزش زبان انگلیسی Duolingo است. این سایت به صورت یک اپلیکیشن طراحی شده است و می‌توان از آن روی تلفن همراه نیز استفاده کرد. این برنامه با استفاده از بازی به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازد و دوره‌های مختلف آموزشی برای سطوح مختلف زبانی ارائه می‌کند.

مطالب مرتبط:  چگونه زبان انگلیسی را به تنهایی و در خانه یاد بگیریم

مهمترین دلیل محبوبیت وب سایت آموزشی Duolingo تمرین‌های آن است. در واقع دوره‌های آموزشی این سایت به گونه‌ای است که بعد از یادگیری کلمات و عبارات تمرین‌های متناسبی در اختیار زبان آموز قرار می‌دهد تا با انجام آن‌ها امتیاز کسب کرده و بعد از کسب امتیاز مورد نظر به مرحله بعدی آموزش برود.

2. آموزش رایگان زبان انگلیسی در سایت British Council

یکی از قدیمی‌ترین سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی سایت British Council است. آموزش‌های این سایت کاملا جامع و متناسب با نیازهای زبان آموزان در همه شرایط سنی طراحی شده است. امکان استفاده از اپلیکیشن سایت نیز برای آموزش علاقمندان به زبان انگلیسی وجود دارد. روش آموزشی این سایت سرگرم کننده و جالب است و شامل آموزش به کمک ویدئو، بازی، پادکست‌های آموزشی و… می‌شود.

در پایان هر دوره آموزشی آزمون‌های به عنوان تمرین و بررسی میزان یادگیری زبان آموز طراحی شده است که زبان آموز می‌تواند با شرکت در آن‌ها آموخته‌های خود را محک بزند.

مهمترین ویژگی‌های شرکت در دوره‌های آموزشی رایگان زبان انگلیسی در British Council عبارتند از:

– دوره‌های کامل آموزشی شامل درس‌های صوتی، تصویری، تمرین‌های تعاملی و آزمون‌های جامع

– دوره‌های کوتاه: در این دوره‌های آموزشی، آموزش بر اساس نیازهایی چون کار، تحصیل، سفر و… دسته‌بندی شده و شامل ویدئوهای کوتاه، تمرین‌های ساده و نکات کاربردی است.

– کتاب‌های الکترونیکی: کتاب‌های الکترونیکی این وب سایت در قالب داستان، شعر، نمایش نامه و… ارائه شده است.

– بازی: بازی‌ها یادگیری زبان انگلیسی را به شکل هیجان‌انگیزی سرگرم کننده و جذاب می‌سازند و می‌توان با کمک آن‌ها گرامر، واژگان، تلفظ و مهارت‌های شنیداری را تقویت کرد.

– آزمون: این آزمون‌ها برای ارزیابی سطح زبانی و پیشرفت زبان آموز طراحی شده اند. با انجام این آزمون‌ها زبان آموز می‌تواند نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و روی آن‌ها تمرکز کند.

3. آموزش رایگان زبان انگلیسی در سایت Moonzia

این وب سایت یکی از معتبرترین منابع آموزش زبان انگلیسی محسوب می‌شود که برای گروه سنی کودک و نوجوان طراحی شده است. عمده شهرت این سایت به دلیل وجود داستان‌های کودکانه انگلیسی است که شامل انواع داستان‌های کوتاه و بلند جذاب و زیبا برای کودک و نوجوان است. البته برای کسانی که می‌خواهند زبان انگلیسی را از سطح مبتدی بیاموزند نیز این سایت با روش‌های متفاوت و سرگرم کننده برنامه‌های آموزشی را ارائه می‌کند.

مطالب مرتبط:  آموزش زبان انگلیسی با فیلم از صفر تا صد

شیوه آموزش این سایت، استفاده از داستان‌های متنوع به زبان انگلیسی است که در دسته‌بندی‌های موضوعی مختلف طبقه‌بندی شده اند. با خواندن این داستان‌ها ضمن یادگیری لغات و اصطلاحات جدید می‌توان متناسب با آموخته‌ها به سطح‌های بالاتر آموزشی راه پیدا کرد.

در سایت مونزیا بخشی به عنوان audio stories وجود دارد که می‌توان داستان‌ها را به صورت فایل‌های صوتی دانلود کرده و به همراه متن آن‌ها مشاهد کرد. به این ترتیب نه تنها مهارت یادگیری لغت و جمله‌سازی افزایش پیدا می‌کند بلکه می‌توان با استفاده از فایل‌های صوتی مهارت‌های شنیداری را نیز تقویت کرد.

4. آموزش رایگان زبان انگلیسی در سایت italki

italki در واقع یک پلتفرم آنلاین است که به زبان آموز امکان برقراری ارتباط با اساتید زبان انگلیسی در سراسر دنیا می‌بخشد. استفاده از این پلتفرم کاملا رایگان است اما برای استفاده از جلسات خصوصی با اساتید باید هزینه پرداخت شود. در سایت آموزش زبان انگلیسی italki منابع رایگان متعددی از مقاله و پادکست وجود دارد.

مهمترین ویژگی‌های این پلتفرم آموزشی عبارتند از:

– امکان برگزاری جلسات خصوصی با استادان مورد علاقه: در این جلسات زبان آموز می‌تواند در مورد موضوعات مورد علاقه خود با استاد صحبت کرده و بازخورد مناسب دریافت کند.

– امکان شرکت در جلسات گروهی: جلسات گروهی در سطوح مختلف زبانی از مبتدی تا پیشرفته تشکیل می‌شود. در این گروه‌ها زبان آموز می‌تواند با زبان آموزان دیگر از سراسر دنیا تعامل داشته و در مورد موضوعات مختلف بحث و گفتگو کند.

– چت آنلاین به زبان انگلیسی: این آپشن به زبان آموز امکان یادگیری زبان انگلیسی با کمک چت‌های تعاملی و دوستانه با سایرین را ارائه می‌کند. در تالارهای گفتگو زبان آموز می‌تواند از طریق چت و پست‌ها با سایرین در ارتباط بوده و سوالات و پاسخ‌های خود را به اشتراک بگذارید.

– مقالات آموزشی: در سایت italki مقالات رایگان زیادی به زبان انگلیسی و در موضوعات مختلف وجود دارد که زبان آموز می‌تواند با مطالعه آن‌ها دانش و اطلاعات خود را افزایش دهد.

– پادکست ها: در این سایت، پادکست‌های رایگان بسیاری در قالب داستان، مصاحبه، نکات فرهنگی و… وجود دارد. زبان آموز می‌تواند با گوش دادن به آن‌ها لغات جدید، گویش‌های متفاوت و تلفظ‌های صحیح را بیاموزد.

5. آموزش رایگان زبان انگلیسی در سایت Reddit

Reddit یکی دیگر از پلتفرم‌های آنلاین است که می‌توان از آن برای آموزش زبان انگلیسی استفاده کرد. آموزش‌ها در Reddit بر اساس برقراری تعامل و ارتباط با سایرین شکل می‌گیرد. در این پلتفرم انجم‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. در این تالارهای گفتگو زبان آموز می‌تواند با زبان آموزان دیگری از سراسر دنیا تعامل داشته و سوالات و پاسخ‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد. معروف‌ترین تالارهای گفتگو در این سایت عبارتند از:

مطالب مرتبط:  راه‌های تقویت حافظه برای آموزش زبان

– /EnglishLearning: این انجمن برای زبان آموزانی طراحی شده است که می‌خواهند زبان انگلیسی را با دریافت راهنمایی و پشتیبانی بیاموزند. زبان آموز می‌تواند در این انجمن سوالات خود را در مورد گرامر، واژگان، تلفظ و موارد دیگر بپرسید و پاسخ‌های مفید را دریافت کند.

– r/language_exchange: در این انجمن زبان آموز می‌تواهند آموخته‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد و با آن‌ها تعامل داشته باشد. ارتباط با سایرین به تقویت زبان انگلیسی کمک می‌کند.

– r/EnglishLearningMemes: در این انجمن آموزش زبان انگلیسی به شکلی سرگرم کننده و خلاقانه انجام می‌گیرد. ضمن این که عکس‌ها و فیلم‌های کوتاه بسیاری در این انجمن به اشتراک گذاشته می‌شود.

از جمله نقاط قوت این سایت آموزش زبان انگلیسی، امکان استفاده علاقمندان به زبان انگلیسی از همه سنین و با همه سطوح زبانی از امکانات آن است. زبان آموزان می توانند با انتخاب هریک از انجمن‌های نام برده برای تقویت مهارت های زبانی خود اقدام کنند.

جمع‌بندی

آموزش زبان انگلیسی نیازمند یک برنامه جامع، استاندارد و اصولی است. اگرچه برای آموزش رایگان زبان انگلیسی می‌توان از سایت‌های آموزشی، اپلیکیشن‌ها و… استفاده کرد اما نباید فراموش کنید که این سایت‌ها و برنامه‌ها عموما به صورت یک مکمل عمل می‌کنند و نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای آموزش به روش‌های کلاسیک و آکادمیک باشد.

توصیه ما این است که ابتدا در یک دوره آموزشی رسمی زبان انگلیسی شرکت کنید. سپس در کنار شرکت در کلاس‌های آموزشی از آموزش‌های موجود در سایت‌های آموزشی رایگان نیز بهره‌مند شوند. امکاناتی که این سایت‌ها در اختیار زبان آموز قرار می‌دهند برای تمرین و تکرارهای مستمر مفید هستند و اغلب تمام گروه‌های سنی و سطوح زبانی مبتدی تا پیشرفته را شامل می‌شوند.

آموزش رایگان زبان انگلیسی اگرچه می‌تواند یک شعار کاملا هیجان‌انگیز و اغواکننده باشد، اما یادگیری یک زبان جدید به ویژه در مورد زبان آموزان مبتدی و بدون تجربه بدون همراهی یک استاد حرفه‌ای و با تجربه امکان‌پذیر نخواهد بود.

درباره نویسندهنویسنده
پیام ناظری

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

20%
Cambridge TKT Course: Young Learners
تومان
2,360,000
2,950,000
شنبه سبز 104
تومان
497,000
40%
شنبه سبز 103 (مدیریت کلاس آنلاین)
تومان
298,000
497,000
تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات