کلاس خصوصی زبان بهتر است یا کلاس گروهی؟

خواندن این مطلب
6 دقیقه
زمان میبرد!

مقدمه

با توجه به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال یادگیری این زبان هستند. سوالی که اکثر علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی با آن مواجه هستند انتخاب میان کلاس خصوصی و کلاس‌های گروهی است. در حال حاضر موسسات و اساتید بسیاری انواع مختلف کلاس‌های خصوصی و گروهی زبان انگلیسی را ارائه می‌کنند. زبان آموزان بدون این که با مزایا و معایب این کلاس‌ها آشنایی داشته باشند تصور می‌کنند که کلاس‌های خصوصی بهتر است و یا در کلاس‌های عمومی مطالب بیشتری یاد خواهند گرفت. ما در این مقاله به مقایسه میان کلاس‌های گروهی و خصوصی زبان انگلیسی و مزایا و معایب هریک از آن‌ها می‌پردازیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کلاس خصوصی یا گروهی زبان انگلیسی؛ کدام یک بهتر است؟!

با فرض این که کیفیت هر دو روش آموزشی یکسان باشد انتخاب میان این دو مدل برگزاری کلاس‌های زبان انگلیسی به مسائل زیادی از جمله شرایط فردی، اهداف شما از یادگیری و بودجه و هزینه‌ای که برای این کار در نظر دارید خواهد داشت.

هدف از یادگیری

برای این که بتوانید انتخاب خوبی بین کلاس خصوصی و گروهی زبان انگلیسی داشته باشید باید ابتدا هدف خود را از یادگیری زبان مشخص کنید. بازه‌ای که می‌خواهید برای یادگیری این زبان اختصاص دهید را مشخص کرده و سپس اقدام به تصمیم گیری کنید. به طور مثال برخی افراد قصد دارند در یک بازه زمانی ۶ ماهه برای آزمون آیلتس آماده شوند، قصد مهاجرت دارند، برای ارتقاء درجه شغلی یا تحصیلی خود به مدرک زبان احتیاج دارند و…. در چنین شرایطی بهتر است به جای کلاس‌های گروهی از مزایای کلاس‌های خصوصی بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط:  بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی کودکان

در چنین شرایطی استاد یا مربی زمان فرصت بیشتری برای پرداختن به نقاط ضعف و قوت شما در یادگیری زبان خواهد داشت و در نهایت برنامه ریزی برای دستیابی به هدف در مدت زمان تعیین شده آسان‌تر خواهد بود.

اماگر قصد دارید که صرفا مهارت زبان انگلیسی را بیاموزید، بهترین انتخاب بدون شک کلاس‌های گروهی است. در کلاس‌های گروهی زبان انگلیسی شما می‌توانید تعاملات مثبت با سایر زبان آموزان داشته باشید، در بحث‌های کلاسی شرکت کنید، اشتباهات رایج در یادگیری را مشاهده کنید و از حضور در یک جمع با هدف یکسان لذت ببرید.

انتخاب بر اساس شرایط فردی

نکته دیگری که در انتخاب میان کلاس‌های خصوصی و گروهی زبان انگلیسی تأثیرگذار است، شرایط فردی زبان آموز است. اگر فردی درون گرا هستید، شرایط شغلی یا تحصیلی خاصی دارید که وقت‌های آزاد کمی برای شما به همراه دارد، تمرین و یادگیری در تنهایی را ترجیح می‌دهید و یا می‌خواهید که معلم همه حواس و تمرکزش روی شما باشد بهتر است زبان آموزی در کلاس‌های خصوصی را انتخاب کنید.

در صورتی که زمان آزاد کافی دارید، فرد برونگرایی هستید و می‌خواهید اعتماد به نفس خود را در مکالمه‌ها و بحث‌های جمعی محک بزنید توصیه می‌کنیم که در کلاس‌های گروهی زبان انگلیسی ثبت نام کنید.

بودجه و هزینه

نکته دیگری که در انتخاب شما میان کلاس خصوصی زبان انگلیسی و کلاس گروهی آموزشی تأثیرگذار است، بودجه و هزینه‌ای است که در نظر دارید. معمولا کلاس‌های خصوصی با توجه به این که با حضور یک و یا تنها دو زبان آموز برگزار می‌شود هزینه‌های بالاتری دارد. در حالی که در کلاس‌های گروهی این هزینه بین جمعی از زبان آموزان تقسیم شده و قیمت‌ها مناسب‌تر است. پس اگر هزینه زیادی ندارید بهتر است در کلاس‌های گروهی ثبت نام کنید اما در صورتی که می‌خواهید برنامه درسی انعطاف پذیرتری داشته باشید و کلاس مطابق برنامه‌های شما پیش برود کلاس خصوصی زبان گزینه بهتری است.

چه کسانی باید در کلاس خصوصی زبان انگلیسی شرکت کنند؟

این سوالی متداول است که اکثر زبان آموزان از کارشناسان ما می‌پرسند. تصمیم گیری در مورد این موضوع به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد. اگر فکر می‌کنید تنها تفاوت بین این کلاس‌ها هزینه‌ای است که پرداخت می‌کنید سخت در اشتباهید. قبل از تصمیم گیری برای شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی این سوالات را از خود بپرسید:

مطالب مرتبط:  یادگیری زبان همراه با بازی

– چه مهارت‌هایی برای شما در اولویت قرار دارد (شنیداری، گفتاری، نوشتاری یا درک مطلب)

– شرایط حضور در کلاس‌هایی با زمان از پیش تعیین شده را دارید؟

– یادگیری زبان انگلیسی در بازه‌ای کوتاه تا چه اندازه برای شما اهمیت دارد؟

– خجالتی و کم رو هستید و اعتماد به نفس صحبت در جمع را ندارید؟

– در مکان‌های شلوغ تمرکز حواس کافی دارید؟

– چه مقدار هزینه برای آموزش زبان انگلیسی در نظر گرفته اید؟

پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تا بتوانید راحت‌تر برای شرکت در کلاس‌های خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی تصمیم گیری کنید.

مزایای شرکت در کلاس زبان گروهی

شرکت در کلاس‌های آموزشی گروهی مزایای بسیاری برای شما به همراه دارد. مهمترین مزایای شرکت در کلاس‌های حضوری و گروهی عبارتند از:

– دوستی و تعامل با افراد جدید

– شرکت در بحث‌های گروهی

– آشنایی با مشکلات و سوالات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

– فشار ذهنی کمتر

– امکان برنامه ریزی با توجه به ساعت کلاس‌ها

مزایای شرکت در کلاس خصوصی انگلیسی

مهمترین مزیت‌هایی که می‌توان برای کلاس‌های خصوصی در نظر گرفت عبارتند از:

– زمان برگزاری کلاس‌ها با توجه به شرایط فردی

– آموزش متمرکز و هدفمندتر

– تمرکز روی نقاط ضعف و قدرت در یادگیری

– برنامه ریزی کلاس بر اساس مهارت‌های فردی زبان آموز

– پیش روی مطالب درسی با توجه به سرعت یادگیری زبان آموز

– احساس امنیت و آرامش بیشتر در زمان مکالمه بدون ترس از قضاوت و تمسخر در صورت اشتباه

– تمرکز حواس بیشتر روی مطالب آموزشی

– آموزش زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاه‌تر

– امکان تمرکز روی مهارت‌های خاص (صرفا مکالمه، صرفا گرامر و…)

– امکان تمرین و تکرار بیشتر مطالب درسی در کلاس

مطالب مرتبط:  شروع یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

– تکالیف متناسب با نقاط قوت و ضعف زبان آموزان

برای کودکان و نوجوان کلاس خصوصی بهتر است یا گروهی؟

برای این که فرزند خود را در کلاس خصوصی زبان ثبت نام کنید باید دلیل موجهی داشته باشید. عموما کودکان و نوجوانان در فعالیت‌های گروهی بهره وری بهتری دارند. ضمن این که یادگیری به صورت گروهی امکان تعامل و شرکت در مکالمات و محاوره‌های دسته جمعی را فراهم می‌سازد. بنابراین به نظر می‌رسد که برای این دسته از زبان آموزان شرکت در کلاس‌های گروهی در اولویت باشد.

اما در صورتی که قصد مهاجرت دارید، می‌خواهید فرزندتان به مدرسه بین المللی برود، در مدت زمان کوتاهی زبان یاد بگیرد و یا تمرکز شما روی برخی مهارت‌های خاص زبانی است، می‌توانید با در نظر داشتن هزینه بالای چنین کلاس‌هایی فرزند خود را در کلاس خصوصی زبان انگلیسی ثبت نام کنید.

برای آمادگی آزمون آیلتس کلاس خصوصی بروم یا گروهی؟

در مورد کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس نیز شرایط برای شما تصمیم گیری می‌کند. اگر بودجه و هزینه کافی در اختیار دارید، برای شرکت در آزمون زمان کمی دارید، می‌خواهید روی مهارت خاصی تمرکز کنید و یا امکان برنامه ریزی ساعات مشخصی برای شرکت در کلاس‌های گروهی را ندارید می‌توانید از مزایای کلاس‌های خصوصی آمادگی آزمون آیلتس استفاده کنید.

جمع‌بندی

ما در آکادمی تخصصی زبان آموزی مهرداد معتقدیم که کیفیت کلاس‌ها بیش از هر مسئله دیگری در میزان یادگیری زبان آموزان تأثیرگذار است. با توجه به این که ما در مجموعه از بهترین اساتید آموزش زبان انگلیسی و جدیدترین و استانداردترین شیوه‌های آموزشی استفاده می‌کنیم، هیچ تفاوتی از نظر کیفیت بین کلاس‌های خصوصی، گروهی، آنلاین و حضوری ما وجود ندارد.

بنابراین علاقمندان به آموزش زبان انگلیسی در هر شرایطی امکان بهره مندی از بهترین خدمات و امکانات آموزشی مجموعه مهرداد را دارا بوده و می‌توانند کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی را با توجه به شرایط فردی، تحصیلی و شغلی خود انتخاب کنند. برای دریافت مشاوره و آشنایی با کورس‌های مختلف آموزشی آکادمی تخصصی زبان آموزی مهرداد با کارشناسان آموزشی ما در تماس باشید.

درباره نویسندهنویسنده
پیام ناظری

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

20%
Cambridge TKT Course: Young Learners
تومان
2,360,000
2,950,000
شنبه سبز 104
تومان
497,000
40%
شنبه سبز 103 (مدیریت کلاس آنلاین)
تومان
298,000
497,000
تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات