وبلاگ

Better Education, Better Tomorrow

48 امین دوره جذب و تربیت مدرس کودکان و نوجوانان

چطور شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنیم؟

یادگیری زبان انگلیسی
خواندن این مطلب
6 دقیقه
زمان میبرد!

مقدمه

یادگیری زبان انگلیسی برای بسیاری از افراد فرآیندی زمان‌بر و خسته‌ کننده است. گاهی اوقات نیز ممکن است مجبور شوید در مدت زمان کوتاهی مفاهیم متعددی که در این زبان وجود دارد را فرا بگیرید. اگر واقعیت را بخواهید، شما باید از نقطه صحیحی فرآیند یادگیری زبان انگلیسی شروع کنید، مگر اینکه زمان و تحمل شما بسیار باشد و بخواهید همواره در این فرآیند باقی بمانید. روش‌های مؤثر و کارآمد زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در بهبود سطح زبان انگلیسی کمک کند، اما چیزی که بیش از همه اهمیت دارد، شروع یادگیری زبان انگلیسی از پایه‌ای قوی و صحیح است. در این مقاله بهترین روش‌های شروع یادگیری زبان انگلیسی را برای شما توضیح خواهیم داد که به شما در یادگیری سریع‌تر این زبان کمک خواهد کرد.

از یک آکادمی زبان کمک بگیرید

بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی رفتن به آموزشگاه زبان است. آموزشگاه زبان می‌تواند به صورت کاملاً اصولی و حرفه‌ای شما را با زبان مورد نظرتان آشنا کند. یکی از معتبرترین و برترین آموزشگاه‌های زبان حال حاضر کشور آکادمی زبان مهرداد است. در این آکادمی زبان، تمامی زبان آموزان در محیطی امن و حرفه‌ای زبان مورد نظر خود را آموزش می‌بینند. آکادمی زبان مهرداد در واقع یک فرهنگستان است که در کنار آموزش زبان دوم به شما، اهداف ارزشمند دیگری مانند ارتقاء بینش خلاقانه و تفکر نقادانه، ارتقای فرهنگ بین‌المللی، ارتباط بین فرهنگ‌های مختلف و… را در نظر دارد.

آموزشگاه زبان مهرداد از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده و امروزه با کمک دانش و تجربه و جذب نیروهای جوان، کارآمد، خلاق و متخصص توانسته به بهترین شکل ممکن میزبان زبان آموزان زیادی از سراسر ایران باشد. از جمله مزایای آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان کودکان مهرداد می‌توان به تنوع دوره‌ها، تعامل به صورت آنلاین، انعطاف پذیری زمانی، یادگیری خودآموز، آموزش بدون حد و مرز و… اشاره کرد.

مطالب مرتبط:  یادگیری زبان همراه با بازی

هدف خود را مشخص کنید

برای یادگیری زبان انگلیسی، ابتدا باید هدف خود را از یادگیری زبان مشخص کنید. آیا می‌خواهید برای مکالمه روزمره استفاده کنید، آیا برای تقویت مهارت خواندن و نوشتن است یا قصد یادگیری زبان برای مهاجرت یا تحصیل در خارج از کشور را دارید؟ بر اساس هدف خود، می‌توانید برنامه‌ ریزی کرده و مناسب‌ترین منابع را انتخاب کنید.

برنامه مطالعاتی ایجاد کنید

برنامه‌ ریزی منظم برای مطالعه زبان انگلیسی بسیار مهم است. تعیین زمان‌های مشخص برای مطالعه و تمرین، به عنوان مثال روزانه یا هفتگی، به شما کمک می‌کند تا پیشرفت خود را در پیش چشمانتان مشاهده کنید. همچنین، تنوع در روش‌های مطالعه نظیر خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن می‌تواند بسیار مفید باشد.

منابع آموزشی خود را انتخاب کنید

برای یادگیری زبان انگلیسی، می‌توانید از منابع مختلفی مانند کتاب‌های آموزشی، وبسایت‌ها، دروس آنلاین، برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها استفاده کنید. انتخاب منابعی که برای سطح شما مناسب باشند به شما کمک می‌کنند مهارت‌های مورد نیازتان را تقویت کنید. در خصوص این موضوع پیشنهاد می‌کنیم تا حتما مقاله تاثیر فناوری بر یادگیری زبان انگلیسی را مطالعه فرمایید.

خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید

اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نمی‌کنید، باید خودتان را با زبان انگلیسی احاطه کنید. می‌توانید با تماشای فیلم‌های انگلیسی، گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی و برچسب انگلیسی زدن روی وسایل مختلف خانه تان این کار را انجام دهید. درست مانند وقتی که در یک کشور انگلیسی زبان هستید، نباید از خودتان انتظار داشته باشید که تمام کلمات را بفهمید. مغز ما برای یاد گرفتن زبان جدید احتیاج به دیدن و شنیدن دارد. یادگیری زبان انگلیسی را با یادگیری گرامر شروع نکنید، بلکه خواندن و گوش کردن به مطالب انگلیسی بدون تمرکز روی گرامر مهارت زبانی شما را تا حد زیادی تقویت می‌نماید.

دستور زبان را بشناسید

آموزش قواعد دستور زبان در زبان انگلیسی بسیار مهم است. نحوه ترکیب کلمات، ساختار جملات، زمان‌ها و سایر موارد، نقش بسیاری در صحیح صحبت کردن و نوشتن انگلیسی دارند. در این مرحله، می‌توانید از منابع مختلفی مثل کتاب‌ها، منابع آنلاین و حتی دوره‌های آموزشی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:  ۴ تا از بهترین کتاب های آموزش لغت انگلیسی

لغات جدید را یاد بگیرید

برای یادگیری زبان انگلیسی، آشنایی با لغات جدید بسیار حائز اهمیت است. می‌توانید با استفاده از کتاب‌های لغت نظیر 504 لغات کاملا ضروری، کارت‌های کمک آموزشی و برنامه‌های موبایل و وب، گرامر خود را تقویت کرده و دایره لغاتتان را نیز گسترش دهید.

تمرین و مکالمه مداوم داشته باشید

برای پیشرفت واقعی در یادگیری زبان انگلیسی، تمرین و مکالمه فعالانه بسیار مهم هستند. می‌توانید با دوستانی که زبان انگلیسی صحبت می‌کنند ارتباط برقرار کنید، در کلاس‌های تحت نظر مربیان مجرب شرکت کرده و از برنامه‌های تمرینی مثل چت‌بات‌ها و دوره‌های آموزشی آنلاین استفاده کنید.

لغات جدید را جایی ثبت کنید

هیچگاه فکر نکنید هر کلمه‌ای که در حال یادگیری آن هستید، بعداً به یادتان خواهد آمد. بهتر است هر وقت با یک لغت، فعل، عبارت و یا اصطلاح جدید آشنا شدید، آن را به همراه تعریف آن (ترجیحاً به انگلیسی) و چند جمله مثال بنویسید تا با نحوه استفاده از آن آشنا شوید. این روش به شما کمک می‌کند تا بهتر و سریع‌تر یاد بگیرید و در طولانی مدت کلمات را به خاطر بسپارید.

هر روز زبان انگلیسی را تمرین کنید

یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی این است که هر روز این زبان را تمرین کنید، بدون اینکه مهم باشد که چه مدت زمانی صرف آن کنید. بهتر است روش مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی در برنامه روزانه خود ایجاد کرده و سعی کنید هر روز آن را گسترش دهید. حتی در مواقع بیکاری هم می‌توانید به آهنگ‌های انگلیسی گوش دهید.

مهارت‌های زبان انگلیسی خود را به طور هم‌زمان تقویت کنید

توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی، هدف اصلی بسیاری از افرادی است که به دنبال یادگیری این زبان هستند. اگر شما هم این هدف را دارید، باید بدانید که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن) باید به طور همزمان تقویت شوند. خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن، مهارت‌های بنیادی برای برقراری ارتباط در هر زبانی هستند. اگر تنها در یکی از این مهارت‌ها عالی باشید، نمی‌توانید به خوبی در یادگیری زبان موفق باشید. به عنوان مثال، قبل از اینکه خوب بتوانید انگلیسی بنویسید، باید قادر به خواندن آن باشید. به همین ترتیب، قبل از اینکه بتوانید به انگلیسی صحبت کنید، باید از طریق شنیدن زبان انگلیسی آن را درک کنید.

مطالب مرتبط:  معرفی ۵ کارتون جذاب برای تقویت زبان انگلیسی کودکان

از یک پارتنر بومی انگلیسی زبان کمک بگیرید

اگر می‌خواهید فرایند یادگیری زبان انگلیسی را بهبود بخشید، بهتر است یک پارتنر بومی انگلیسی زبان پیدا کنید. این کار باعث می‌شود که اشتباهات شما اصلاح شده و به شیوه درست انگلیسی یاد بگیرید. در صورتی که شریک شما در یادگیری زبان انگلیسی مهارت خوبی نداشته باشد، ممکن است عادات بد و اشتباهات خود را به او منتقل کنید. بنابراین، بهتر است با یک فرد بومی انگلیسی زبان تماس بگیرید و با او در مورد این موضوعات صحبت کنید. در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام، فرصت‌های زیادی برای پیدا کردن پارتنر بومی انگلیسی زبان و بحث کردن با او وجود دارد.

صداهای سخت و مشکل را تمرین کنید

برای بهبود تلفظ در زبان انگلیسی، بهتر است وقت خود را صرف تمرین صداهایی کنید که در زبان مادری شما وجود ندارند. در این صورت، نزدیکترین صدای موجود را به عنوان جایگزین به کار می‌برید. اما باید مواظب باشید که این روش باعث یادگیری تلفظ اشتباه نشود. بهترین راه برای یادگیری تلفظ درست، این است که از همان ابتدا صداهای درست را یاد بگیرید.

انگلیسی گوش کنید

یکی دیگر از راه‌های یادگیری زبان انگلیسی این است که به پادکست‌های مختلف گوش داده و فیلم‌های انگلیسی زبان ببینید و همچنین کلمات و جملات را تکرار کنید. این روش باعث می‌شود تلفظ و لهجه شما بهتر شده و به زبان انگلیسی بومی نزدیکتر شود. پادکست‌ها نیز یکی از بهترین منابع آموزشی برای این منظور هستند.

سخن پایانی

در این مقاله درباره راه‌های یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردیم. یادگیری زبان انگلیسی همواره یکی از مسائل مهم برای بسیاری از افراد بوده است. زیرا انگلیسی به عنوان یک زبان جهانی شناخته می‌شود و تقریباً در همه زمینه‌های زندگی بین‌المللی کاربرد دارد. اما یادگیری یک زبان جدید می‌تواند چالش‌برانگیز و پیچیده به نظر برسد. با این حال با راهکارهایی که در این مقاله درباره آموزش زبان انگلیسی با شما به اشتراک گذاشتیم؛ امیدواریم که بتوانید به بهترین شکل ممکن آموزش زبان را شروع کرده و در آن ثابت قدم باشید.

درباره نویسندهنویسنده
پیام ناظری

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000
Messy Bessy
تومان
100,000
ارزشیابی در حین آموزش
تومان
90,000
یادگیری خود تنظیمی
تومان
90,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات