وبلاگ

Better Education, Better Tomorrow

48 امین دوره جذب و تربیت مدرس کودکان و نوجوانان

بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی

خواندن این مطلب
6 دقیقه
زمان میبرد!

مقدمه

پیشرفت تکنولوژی در عرصه‌های مختلف، روش‌های یادگیری زبان انگلیسی را نیز متحول کرده است، روش‌های متعددی که هریک از آن‌ها قابل بحث و توجه بوده و مزایا و معایب خود را دارا است. تکنولوژی جدیدترین ابزار یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی است. یکی از جالب توجه‌ترین موضوعات در سال‌های اخیر استفاده از هوش مصنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی است. اگر به شیوه‌های نوین آموزش زبان انگلیسی علاقه دارید و یا از روش‌های مرسوم و کسل کننده خسته شده‌اید تا انتهای این مقاله از آکادمی زبان مهرداد همراه ما باشید.

یادگیری زبان انگلیسی با هوش مصنوعی

منظور از هوش مصنوعی انواع برنامه ها، نرم افزارها، اپ‌ها و دیگر امکاناتی است که با استفاده از هوش مصنوعی به آموزش کمک می‌کنند. در حال حاضر تعداد این برنامه‌ها بسیار زیاد و امکانات و خدماتی که هریک از آن‌ها ارائه می‌کنند متنوع و جالب و توجه است. در ادامه با برترین ابزارهای هوش مصنوعی در یادگیری زبان انگلیسی آشنا می‌شویم:

یادگیری زبان انگلیسی با Chat GPT

یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی استفاده از برنامه Chat GPT است. این برنامه در واقع نوعی هوش مصنوعی است که همانند یک معلم با تجربه در یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند. محیط این برنامه امکان برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی به صورت چت تعاملی را برای شما فراهم می‌آورد. این برنامه AI در تصحیح دستور زبان، ترجمه متن، توضیح واژگان و حتی ارائه مثال‌ها به شما کمک می‌کند. ضمن این که به شما کمک می‌کند تا در مکالمه‌های عمومی و تخصصی تمرین‌های تعاملی در موضوعات مختلف داشته باشید.

استفاده از این برنامه‌ به تقویت مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی کمک می‌کند. یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از این هوش مصنوعی در محیطی غیر آکادمیک است و بدون ترس از قضاوت می‌توانید با تقویت مهارت‌های خود اعتماد به نفس یادگیری و کاربرد زبان انگلیسی را در خود تقویت کنید.

مطالب مرتبط:  نقش والدین در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

یادگیری زبان با beta. character. ai

یکی دیگر از برنامه‌های هوش مصنوعی که می‌توانید از آن تقویت زبان انگلیسی استفاده کنید برنامه ta. character. ai است. برای تجربه یادگیری با این شیوه مدرن کافی است که ابتدا وارد سایت برنامه شده و در صفحه اصلی روی عبارت: «language learning» کلیک کنید. بعد از کلیک روی این عبارت صفحه جدیدی پیش روی شما باز خواهد شد که در این صفحه جدید باید روی گزینه «English teacher» کلیک کنید و به این ترتیب وارد یک محیط آموزشی مناسب می‌شوید. در این بخش یک معلم خصوصی به نام Tom آماده مکالمه با شما است و تمام اشتباهات گرامری و زبانی شما را حین مکالمه اصلاح می‌کند. این قابلیت هوش مصنوعی برای تمرین مهارت‌های زبانی یک گزینه عالی به شمار می‌رود. یکی از امکانات عالی این برنامه آن است که می‌توانید از Tom بخواهید که سطح مهارتی شما را ارزیابی کند.

یادگیری زبان با هوش مصنوعی RepliKa

این برنامه هوش مصنوعی، یک برنامه در بستر تلفن همراه است که بر پایه هوش مصنوعی طراحی و تولید شده است. هدف اصلی این برنامه ایجاد یک شخصیت مجازی است که می‌تواند به عنوان یک دوست مجازی در محیطی کاملا تعاملی با شما چت کند. موضوع چت‌ها کاملا سلیقه‌ای است و می‌توانید موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنید. به این ترتیب امکان تمرین عبارات و جملات در قالب محاوره‌های واقعی برای زبان آموز فراهم است.

برنامه هوش مصنوعی RepliKa به زبان آموز پیشنهادهایی برای افزایش دایره لغات و بهبود ساختار جملات می‌دهد و زبان آموز می‌تواند با انجام گفتگوهای مکرر اعتماد به نفس خود را در مهارت‌های مختلف زبانی ارتقاء بخشیده و به سطح یادگیری مناسبی برسد.

آموزش زبان انگلیسی با هوش مصنوعی Andyrobot

یکی دیگر از برنامه‌های هوش مصنوعی که در قالب یک پلتفرم آنلاین طراحی و تولید شده است هوش مصنوعی Andyrobot به شمار می‌رود. این برنامه به زبان آموز کمک می‌کند که در مهارت‌های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را تجربه کند.

مطالب مرتبط:  بعد از زبان انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم؟

این پلتفرم شامل درس‌های تعاملی و تمرینات متنوع و بسیار است که با توجه به سطح زبانی افراد طراحی شده اند. این برنامه همچنین شامل امکاناتی چون تشخیص و تصحیح خطاهای گرامری و تلفظی، تمرینات ترجمه و پشتیبانی از چت با ربات‌ها برای تقویت مهارت‌های زبانی نیز هست. این برنامه امکان تمرین مستمر زبان را برای زبان آموز فراهم می‌کند و امکان آنالیز پیشرفت زبان آموز نیز در آن وجود دارد.

استفاده از ربات smalltalk2me در آموزش انگلیسی

ربات smalltalk2me بر پایه روش‌های فعالیت زبانی مبتنی بر گفتگو طراحی شده است و به زبان آموز امکان می‌دهد تا در بستر برنامه با ربات‌های هوش مصنوعی چت و گفتگو داشته باشد. برنامه‌های این بستر آموزشی شامل شامل صحبت کردن در موضوعات روزمره، نقش‌های بازیگری، نقاشی داستانی و بسیاری از فعالیت‌های جذاب دیگر است. تمرین کردن با ربات‌ها باعث تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری زبان آموزان می‌شود و درک آن‌ها را از ساختار گرامری و واژگان انگلیسی بهبود می‌بخشد.

این برنامه از ویژگی‌های منحصر به فردی چون تشخیص و تصحیح خطاهای گرامری و تلفظی، ترجمه و تمرینات تکمیل جمله برخوردار است و استفاده از آن به زبان آموز کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاهتر به اهداف خود در تقویت زبان انگلیسی دست پیدا کند.

آموزش زبان انگلیسی با هوش مصنوعی Zeno

این برنامه در واقع یک دستیار آموزشی مبتنی بر هوش مصنوعی است که یادگیری مهارت‌های زبانی از جمله خواندن، نوشتن، گرامر و… را با زبان آموز تمرین می‌کند، ضمن این که به تقویت مهارت‌های ارتباطی فرد نیز کمک کرده و اعتماد به نفس او را در مکالمات با موضوعات مختلف بالا می‌برد. این برنامه قادر است نوشته‌ها را اصلاح کرده و نکات گرامری را به زبان آموز گوشزد کند.

استفاده از سایت TalkPal در یادگیری زبان انگلیسی

طراحی و عملکرد این سایت مبتنی بر هوش مصنوعی است و یادگیری زبان انگلیسی به کمک آن تجربه‌های جذاب و هیجان‌انگیزی را برای زبان آموز به همراه خواهد داشت. این برنامه به زبان آموز کمک می‌کند تا به صورت همزمان در هر چهار مهارت شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن پیشرفت کرده و در واقع یک برنامه تمرینی عالی برای تقویت زبان انگلیسی است.

مطالب مرتبط:  چگونه کودک خود را برای یادگیری زبان انگلیسی آماده کنیم؟

یادگیری زبان با Lingostar

Lingostar یک برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی است که برای آموزش زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی طراحی شده است. این برنامه امکان مکالمات گفتاری واقعی را برای زابن آموزان فراهم کرده است. امکان صحبت کردن در مورد موضوعات دلخواه بزرگترین کمک برای بهبود تلفظ، دایره لغات و درک مطلب در زبان آموزان است.

شرکت در کلاس‌های آموزشی یا استفاده از هوش مصنوعی؟!

با توجه به رایگان بودن اکثر برنامه‌های آموزشی مبتنی بر هوش مصنوعی، شاید این سوال برای علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی مطرح شود که یادگیری زبان انگلیسی به صورت رایگان بهتر از شرکت در کلاس‌های پر هزینه نیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، کارشناسان آموزشی زبان انگلیسی معتقدند که یادگیری یک زبان جدید، بدون وجود معلم و راهنمای نیتیو و قرارگیری در محیط‌های تعاملی و رقابتی عملا غیر ممکن است.

اگرچه ممکن است افرادی با برنامه ریزی مناسب و تمرین و تکرارهای فراوان در این عرصه به موفقیت‌هایی دست پیدا کنند اما اعتقاد بر این است که اغلب برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تنها به عنوان مکمل‌های آموزشی و یا ابزارهایی برای تمرین و پیشرفت مورد توجه قرار دارند و هرگز نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای یک معلم با تجربه و مهارت بالا در زمینه آموزش زبان انگلیسی باشند.

جمع‌بندی

تقویت و یادگیری زبان انلگیسی با هوش مصنوعی از جمله جدیدترین روش‌های آموزشی برای یادگیری زبان به شمار می‌رود. این روش‌های نوین بسیار هیجان انگیز، جالب توجه و جذاب به نظر می‌رسند، اگرچه می‌توان از این روش‌های مدرن و تکنولوژیک به عنوان تمرین و ابزاری برای تقویت مهارت‌های زبانی نام برد اما نباید فراموش کرد که تعامل با انسان‌ها و ارتباط مستقیم با آن‌ها چیزی نیست که بتواند با هوش مصنوعی جایگزین شود. این روش‌ها تنها مکمل‌های آموزشی به شمار می‌روند و هرگز نمی‌توانند به تنهایی یک روش موفقیت‌آمیز تضمینی برای آموزش زبان انگلیسی محسوب شوند.

درباره نویسندهنویسنده
امیر باشتین

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

شنبه سبز 104
تومان
497,000
40%
شنبه سبز 103 (مدیریت کلاس آنلاین)
تومان
298,000
497,000
تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000
Messy Bessy
تومان
100,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات