وبلاگ

Better Education, Better Tomorrow

48 امین دوره جذب و تربیت مدرس کودکان و نوجوانان

شروع یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

خواندن این مطلب
6 دقیقه
زمان میبرد!

مقدمه

امروزه همه می‌دانند که صحبت کردن به زبان انگلیسی روان فرصت‌های بی شماری را در اختیار شما می‌گذارد. اما شروع یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان از چه سنی منطقی است؟ این مقاله به شما کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس کامل فرزندتان را همراهی کنید و کلید موفقیت در زندگی را بدون محدودیت به او بدهید.

سن ایده آل برای شروع آموزش زبان انگلیسی به فرزندتان

کودکان در حدود ۶ سالگی آماده یادگیری زبان انگلیسی هستند و بهترین سن آموزش زبان انگلیسی به کودکان در این حدود سنی است. برای تسلط بر اصول اولیه یک زبان خارجی، مهم است که به اندازه کافی در زبان مادری خود نیز خوب باشید. در حدود 6 سالگی است که کودک می‌تواند یک مشکل را از تمام زوایای آن بررسی کند و یک کلمه فارسی را به انگلیسی و بالعکس آن منتقل کند. گفتنی است که یادگیری زبان انگلیسی قبل از 6 سالگی با فعالیت‌های سرگرم کننده و ساده امکان پذیر است. البته ما می‌توانیم تا قبل از این سن به آنها اصول اولیه زبان انگلیسی را کاملاً آموزش دهیم، به شرطی که جلسات انگلیسی در فضایی مفرح برگزار شود و در دسترس یک کودک نوپا باشد. آکادمی زبان مهرداد با شعار آموزش به شیوه زبان مادری از این قاعده پیروی می‌کند.

در این سنین فرزندان خود را به یادگیری چند کلمه یا عبارت با تکرار هر روز به آن محدود کنید، نیازی به انجام بیشتر نیست. بهتر است زبان انگلیسی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره کودک شما تبدیل شود. هر از چند گاهی با همسرتان به زبان انگلیسی صحبت کنید، سعی کنید آنقدر طبیعی به نظر برسد که فرزندتان هم بخواهد همین کار را انجام دهد.

مطالب مرتبط:  big blue button چیست؟

دوزبانگی از بدو تولد با زبان غالب امکان پذیر است. اگر شما یک زوج یا خانواده دو زبانه هستید، واضح است که می‌توانید از بدو تولد با کودک خود انگلیسی صحبت کنید. اما مراقب باشید، تحمیل زبان مادری غالب مهم است. در واقع کودک در دو سالگی نه تنها یک زبان را یاد می‌گیرد، بلکه مهمتر از همه یاد می‌گیرد که چگونه ارتباط برقرار کند. به همین دلیل ضروری است که با او به طور عمده به زبان فارسی یا انگلیسی صحبت کنید تا بتواند به راحتی صداهای زبان مادری خود و زبان دیگر را که خود به خود یاد می‌گیرد، تشخیص دهد.

آیا ممکن است زبان انگلیسی را در 3 سالگی یاد بگیرید؟

یادگیری زبان خارجی در سن 3 سالگی یا حتی از بدو تولد به شرط دوزبانه بودن والدین و ایجاد زبان مادری غالب امکان‌پذیر است. برای خانه‌هایی که گفتگو در آن غیر دوزبانه است، می‌توانیم یادگیری را با بازی‌های سرگرم کننده افزایش دهیم، اما بهتر است تا سن 6 سالگی صبر کنیم تا در مورد یادگیری زبان انگلیسی در کودکان صحبت کنیم. در این سن است که کودک واقعاً شروع به بررسی یک مشکل از همه جهات می‌کند و او می‌تواند یک کلمه را ترجمه کند.

برای داشتن سطحی برابر با یک زبان مادری، باید قبل از 10 سالگی شروع کنید

اگر می‌خواهید آموزش زبان انگلیسی به کودکان خود را شروع کنید باید تسلط بر گرامر انگلیسی داشته باشید، باید از حدود سن 10 سالگی شروع کنید. می‌توان گفت تفاوت زیادی بین افرادی که از بدو تولد شروع می‌کنند و افرادی که از 10 سالگی شروع می‌کنند نیست، اما بعد از 10 سالگی شروع به کاهش قدرت گیرایی می‌شود.

بین سنین 10 تا 18 سالگی، کودکان هنوز به سرعت یاد می‌گیرند، اما چون زمان کمتری برای کاهش توانایی یادگیری آنها دارند، نمی‌توانند به سطح یک زبان مادری برسند.

دلایل آشنایی کودکان با زبان انگلیسی

در ادامه به بررسی دلایلی که باید کودکان خود را با زبان انگلیسی آشنا کنید می‌پردازیم:

انگلیسی به طور گسترده رایج است

انگلیسی یکی از رایج‌ترین زبان‌ها در جهان است (جالب است بدانید که به طور دقیق 1.348 میلیارد نفر در دنیا به این زبان شیرین سخن می‌گویند!). بنابراین آموزش این زبان به فرزندتان راهی عالی برای آماده کردن او برای آینده درخشان در دنیای اطرافش می‌باشد. یکی دیگر از مزایای یادگیری یک زبان جدید، تسهیل در اجتماعی شدن و باز شدن ذهن شما می‌باشد. یادگیری یک زبان خارجه به معنای باز کردن ذهن و باز بودن دریچه‌های مغز است! اجتماعی شدن آسان‌تر می‌شود و کودک شما به طور طبیعی نسبت به تنوع فرهنگی، ارزش‌های مختلف و مبادلات اجتماعی حساسیت نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط:  یادگیری زبان همراه با بازی

صحبت کردن به زبان انگلیسی یک سرمایه برای تحصیل و حرفه است

یادگیری زودهنگام زبان توانایی صحبت کردن در جمع را راحت می‌کند و بعد از آن دیگر منبعی برای دلهره نخواهد بود. این سهولت یک سرمایه واقعی برای حرفه کاری و آموزشی فرزند شما است. تصادفی نیست که محبوب‌ترین موقعیت‌های شغلی به طور کلی به افرادی پیشنهاد می‌شود که می‌توانند انگلیسی صحبت کنند.

دو زبانگی توانایی‌های کودک را تقویت می‌کند

مطالعات علمی ‌نشان داده است که استفاده از حداقل دو زبان توسط یک کودک خردسال تا حد زیادی انتزاع و مفهوم سازی را برای او راحت می‌کند. این مورد باعث می‌شود که مشکلات بصری و تجزیه و تحلیل یک موقعیت بحرانی بازی کودک حل شود. خلاقیت بیشتر، درک فضایی بهتر و … مزایای یادگیری زودهنگام انگلیسی است. بنابراین عاقلانه به نظر می‌رسد که امروز فرزند خود را برای یک زندگی حرفه‌ای موفق آماده کنید.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی از سنین پایین

در ادامه به بررسی مزایای یادگیری زبان انگلیسی در سنین پایین برای کودکان می‌پردازیم:

انعطاف‌پذیری مغز بهتر می‌شود

انعطاف‌پذیری مغز توانایی مغز برای تغییر در پاسخ به تجربیات مختلف است. در کودکان، این انعطاف پذیری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و یادگیری زبان جدید را برای آنها آسان‌تر می‌کند. در واقع کودکان توانایی بیشتری در جهت ایجاد ارتباطات عصبی جدید برای تطبیق با الگوهای زبانی دارند. این مهم به آنها امکان می‌دهد تا سریع‌تر و آسان‌تر از بزرگسالان زبان جدیدی را بیاموزند.

تقویت حافظه و توانایی‌های مختلف

یادگیری زبان می‌تواند به طرز موثری در رشد حافظه و مهارت‌های شناختی در کودکان کمک کننده باشد. برقراری ارتباط به زبانی متفاوت از زبان مادری آنها به معنی به خاطر سپردن کلمات جدید و قوانین گرامری است که می‌تواند حافظه کوتاه مدت و بلند مدت را بهبود بخشد.

بهبود ادراک و خلاقیت

برقراری ارتباط به زبان جدید باعث می‌شود تا کودکان مهارت‌های حل مسئله، تفکر انتقادی و خلاقیت را توسعه دهند. همچنین به آن‌ها کمک می‌کند حساسیت فرهنگی و درک بیشتری از فرهنگ‌های دیگر داشته باشند که می‌تواند توانایی آن‌ها را برای تعامل با مردم از فرهنگ‌های مختلف تقویت کند.

مطالب مرتبط:  ارتقای مهارت‌های شنیداری در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

توانایی صحبت بدون لهجه

مغز کودک در سنین خردسالی انعطاف‌پذیری  زیادی در کسب دانش و حساسیت استثنایی به صداها دارد. کودک از 3 ماهگی تا 6 سالگی صداهایی را تشخیص می‌دهد که بعداً از ذهن او خارج می‌شود. به ویژه این توانایی است که به او اجازه می‌دهد تا یک زبان را به طور کامل و بدون لهجه صحبت کند. بنابراین معرفی یادگیری زبان انگلیسی به کودکتان در اسرع وقت یک هدیه فوق العاده است.

تمرین انگلیسی در زندگی روزمره کودک

برای اینکه زبان انگلیسی به بخشی طبیعی از زندگی کودک شما تبدیل شود، مهم است که آن را در زندگی روزمره تمرین کنید. این می‌تواند شامل خواندن کتاب‌های انگلیسی با هم، تماشای فیلم یا برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی، یا حتی استخدام یک معلم انگلیسی زبان یا فرستادن فرزندتان به آموزشگاه زبان انگلیسی برای کودکان باشد. برای نوجوانان، دوره‌های آموزش از راه دور یا سفرها به کشورهای انگلیسی زبان می‌تواند راهی عالی برای دستیابی به غوطه وری کامل در زبان انگلیسی باشد. به یاد داشته باشید، هر چه کودک شما بیشتر با زبان انگلیسی آشنا شود، زبان برای او طبیعی‌تر خواهد شد.

نتیجه‌گیری

هیچ سن ایده‌آلی برای شروع آموزش زبان انگلیسی به فرزندتان وجود ندارد. اگر والدین دوزبانه هستند این می‌تواند از بدو تولد باشد یا بهتر است از سن 6 سالگی شروع به آموزش زبان انگلیسی به کودکان کنند. راز موفقیت یادگیری بیش از هر چیز، در نظر گرفتن نیازهای نهفته کودک است. آموزشگاه زبان انگلیسی کودکان مهراد یکی از مکان‌هایی است که با حوصله و آموزش‌های به روز بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی به کودکان شما را دنبال کرده و بعد از مدتی در مغز آنها تثبیت می‌شود.

استفاده و سوء استفاده از روش‌های سرگرم کننده و لذت بخش، به طوری که یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک بازی تلقی می‌شود و مطمئناً به عنوان یک اجبار نیست یک اصل مهم برای یادگیری او است. مهمتر از همه، صبور، ملایم و فداکار باشید. فرزندتان را مجبور نکنید که به اجبار یاد بگیرد، ثابت قدم باشید و نتایج به مرور به وجود خواهد آمد!

درباره نویسندهنویسنده
پیام ناظری

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000
Messy Bessy
تومان
100,000
ارزشیابی در حین آموزش
تومان
90,000
یادگیری خود تنظیمی
تومان
90,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات