وبلاگ

Better Education, Better Tomorrow

48 امین دوره جذب و تربیت مدرس کودکان و نوجوانان

استاد نیتیو کیست؟

خواندن این مطلب
6 دقیقه
زمان میبرد!

مقدمه

یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهمترین ضرورت‌ها در دنیای امروز به شمار می‌رود و روش‌های یادگیری و اساتیدی که این زبان را آموز می‌دهند مهمتر! استفاده از استادان نیتیو در یادگیری زبان می‌تواند یک امتیاز بزرگ برای هر زبان آموزی باشد. اما این که چه کسی استاد نیتیو است و آموزش زبان زیر نظر استاد نیتیو چه مزایایی دارد موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

منظور از استاد زبان نیتیو چیست؟

«Native» در لغت به معنای «بومی» است. بنابراین منظور از استاد زبان نیتیو، استاد یا آموزگاری است که زبان مورد نظر را به فصاحت و همانند یک فرد بومی صحبت می‌کند و به نظر می‌رسد که زبان مورد نظر زبان مادری او است. به زبان ساده‌تر استاد زبان انگلیسی نیتیو فردی است که زبان انگلیسی را همانند زبان مادری و بدون نیاز به ترجمه، می‌فهمد، صحبت می‌کند و از آن استفاده می‌کند. در چنین شرایطی است که زبان آموز، زبان دوم را به شکلی صحیح و طبیعی می‌آموزد. این شیوه آموزش، یادگیری زبان انگلیسی را همانند زبان مادری سهل و کاربردی می‌سازد.

چرا یادگیری زبان با استاد نیتیو اهمیت دارد؟

مطمئنا یادگیری زبان انگلیسی با یک استاد نیتیو می‌تواند تأثیرات مثبت زیادی در آموزش داشته باشد. مهمترین تأثیراتی که این شیوه آموزش زبان به همراه دارد عبارتند از:

تلفظ صحیح

مهمترین نکته در یادگیری و آموزش زبان انگلیسی تلفظ صحیح کلمات و تثبیت آواها است. یک استاد نیتیو توانایی صحبت به زبان انگلیسی بدون لهجه و همانند زبان مادری را دارد. تمرین و تقلید از گویش استاد نیتیو باعث می‌شود که زبان آموز نیز تلفظ صحیح را آموخته و آواهای زبانی را به شکلی صحیح، شیوا و رسا بیان کند.

مطالب مرتبط:  نقش موسیقی در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

رعایت قواعد گرامری

اکثر ما در ترجمه ذهنی جملات فارسی را با همان گرامر و قواعدی که آموخته ایم، به انگلیسی بر می‌گردانیم. یک استاد نیتیو با قواعد گرامری روز آشنا است و به زبان آموز کمک می‌کند تا قواعد گرامری را به شکل صحیح آموخته و از آن استفاده کند.

استفاده از اصطلاحات روزمره به شکل صحیح

زبان یک عنصر زنده به شمار می‌رود که در گذر زمان دچار تغییراتی می‌شود. حتما می‌دانید که زبان ادبیات و گرامر با زبان محاوره و گفتگو کاملا متفاوت است. ما این تفاوت را در زبان فارسی به درستی درک می‌کنیم. چنین تفاوت‌هایی در زبان انگلیسی نیز وجود دارد. از آنجایی که استاد نیتیو کاملا به اصطلاحات روزمره آشنا است، می‌تواند زبان آموز را با اصطلاحات، جملات و کلمات محاوره‌ای روز، آشنا کند.

فهم فرهنگ و روان‌شناسی زبان

استاد نیتیو به شکل طبیعی با فرهنگ و روان‌شناسی زبان مورد نظر آشنایی کامل دارد. بنابراین زبان آموز در چنین شرایطی زبان را نه فقط به صورت تئوری بلکه به شکل عملی و فعال در زمینه‌های فرهنگی و روان شناختی یاد می‌گیرد.

افزایش مهارت‌های شنیداری

گوش فرا دادن به صحبت‌های یک استاد نیتیو به زبان آموز کمک می‌کند تا مهارت‌های شنیداری و مکالمه‌ای خود را بهبود بخشد. چنین زبان آموزانی در آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی می‌توانند با مهارت و موفقیت‌های بیشتر شرکت کنند.

آشنایی با فرهنگ و عادت‌های زبانی مردم بومی

برای کسانی که زبان انگلیسی را برای مهاجرت می‌آموزند، آشنایی با فرهنگ و عادات زبانی مردم بومی می‌تواند یک امتیاز ویژه باشد. آشنایی با فرهنگ محلی می‌تواند به زبان آموز در فهم بهتر زبان و ارتباط بهتر با افراد بومی کمک کند.

آموزش زبان به کودکان با معلم نیتیو

اکثر والدین امروزی به دنبال بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی کودکان هستند که بتواند فرزند آن‌ها را به بهترین شکل آموزش داده و زبان انگلیسی را همانند زبان مادری به او بیاموزد. یادگیری زبان انگلیسی یک کودک با استاد زبان نیتیو می‌تواند تأثیرات بسیار مثبتی بر فرآیند یادگیری و توسعه زبانی او دارد. مهمترین مزایای آموزش زبان انگلیسی با معلم نیتیو به کودکان عبارتند از:

مطالب مرتبط:  پیش دبستانی چیست؟ معرفی بهترین پیش دبستان تهران

آموزش اصولی

یکی از مهمترین اهداف همه زبان آموزان آموزش اصولی زبان انگلیسی به بهترین نحو است. یک معلم نیتیو می‌تواند زبان انگلیسی را با تلفظ صحیح کلمات و عبارات به کودک بیاموزد. کودک از معلم نیتیو تقلید می‌کند و با توجه به مهارت چنین معلمی در آموزش کلمات و اصطلاحات، زبان آموز بهترین شرایط را برای یادگیری خواهد داشت.

تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری

بدون شک کسی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی است تلاش می‌کند که مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود را تقویت کند. بدون این دو مهارت هیچ زبان آموزی قادر به پیشرفت در یادگیری نخواهد بود. با استفاده از معلم زبان نیتیو کودکان در تمرین و تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری به شدت پیشرفت می‌کنند. در واقع کودک در چنین شرایطی در محیطی با شرایط عالی قرار دارد، گفتار را به زبان فصیح و صحیح می‌شوند و چنین فرصتی کمک می‌کند که کودک بتواند بهترین موقعیت را برای یادگیری در اختیار داشته باشد.

افزایش اعتماد به نفس و انگیزه یادگیری

معلم زبان نیتیو روش‌های آموزشی مناسب برای یادگیری زبان کودکان را می‌داند، چنین معلمی به زبان آموز کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بیشتر و برای یادگیری انگیزه و اشتیاق فراوانی داشته باشد.

آموزش زبان در کنار آموزش فرهنگ

در کلاس آموزشی یک استاد زبان نیتیو، کودک فرصت مناسبی برای غرق شدن در فرهنگ و تمدن زبان انگلیسی را می‌یابد. چنین معلمانی می‌توانند زبان انگلیسی را به کمک داستان ها، ترانه ها، بازی ها، افسانه‌ها و ادبیات مردمان بومی به کودکان آموزش دهد.

در حالت کلی آموزش زبان انگلیسی به کودکان با یک استاد نیتیو، امکان آموزش به صورت طبیعی و موثر را برای آن‌ها به همراه دارد. چنین کودکی می‌تواند مهارت‌های زبانی خود را در طولانی مدت تقویت کرده و زبان انگلیسی را همانند زبان مادری بفهمد، درک کند و صحبت کند.

استاد نیتیو با استادهای معمولی چه فرقی دارد؟

حتما با خودتان فکر می‌کنید برای یک زبان آموز چه فرقی می‌کند که زبان انگلیسی را در کلاس یک استاد نیتیو بیاموزد و یا از مهارت‌های یک استاد معمولی برخوردار باشد. در پاسخ به چنین تفکری باید بگوییم که تفاوت میان استاد نیتیو و استاد غیر نیتیو بسیار زیاد است و می‌تواند تأثیرات بسیاری بر یادگیری داشته باشد. مهمترین نکاتی که در این موضوع می‌توان به آن‌ها اشاره کرد عبارتند از:

  • استاد نیتیو زبان انگلیسی را همانند زبان مادری با لهجه و تلفظ صحیح صحبت می‌کند و این مسئله یادگیری تلفظ صحیح را برای زبان آموزان به همراه دارد. یک استاد معمولی ممکن است زبان انگلیسی را با لهجه یا تلفظ مشکل دار صحبت کند که در نهایت چنین گویشی برای زبان آموز نیز ایجاد خواهد شد.
  • استاد زبان انگلیسی نیتیو در کنار زبان به فرهنگ و عادات مردم بومی نیز آشنایی دارد، بنابراین درک بهتری از فرهنگ، ادبیات، عبارات و اصطلاحات زبانی دارد. یک استاد غیر نیتیو عموما در این زمینه تجربه یا مهارتی ندارد و برای رسیدن به چنین شرایطی نیازمند تلاش و تحقیق فراوان است.
  • استاد نیتیو زبان انگلیسی در آموزش این زبان به زبان آموزان تجربه بالایی دارد، او می‌داند که یک زبان آموز غیر بومی در کدام بخش‌های آموزشی مشکل بیشتری دارد و با شیوه‌ها و استراتژِ‌های آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی به غیر بومیان آشنایی دارد.
مطالب مرتبط:  نقش والدین در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

جمع‌بندی

آموزش زبان انگلیسی زمانی می‌تواند یک مهارت کاربردی محسوب شود که با شیوه‌های صحیح آموزشی و در محیطی کاملا استاندارد آموخته شده باشد. ما افراد زیادی را می‌بینیم که از کودکی در معرض آموزش زبان انگلیسی بوده‌اند اما در بزرگسالی قادر به استفاده از آموخته‌های خود نیستند.

بنابراین توصیه آکادمی زبان انگلیسی مهرداد به زبان آموزان آن است که در انتخاب آموزشگاه زبان انگلیسی بیشترین حساسیت را داشته باشند و با شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی با استاد نیتیو شرایط زبان آموزی در محیطی استاندارد، پویا و هدفمند را برای خود فراهم کرده و از مزایای بی‌شمار چنین آموزشی بهره‌مند باشند.

ما در آکادمی زبان مهرداد در تلاش هستیم تا زبان آموزان بتوانند زبان‌های خارجه را همانند زبان مادری به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن آموخته و این آموخته‌ها را در طولانی مدت بدون فراموشی به کار گیرند. برای شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی با استادان نیتیو می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

درباره نویسندهنویسنده
پیام ناظری

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

شنبه سبز 104
تومان
497,000
40%
شنبه سبز 103 (مدیریت کلاس آنلاین)
تومان
298,000
497,000
تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000
Messy Bessy
تومان
100,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات