وبلاگ

Better Education, Better Tomorrow

48 امین دوره جذب و تربیت مدرس کودکان و نوجوانان

چگونه زبان انگلیسی را به تنهایی و در خانه یاد بگیریم

خواندن این مطلب
6 دقیقه
زمان میبرد!

مقدمه

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که بخواهید آموزش زبان انگلیسی را به تنهایی و در خانه آغاز کنید. این کار در ابتدا شاید کمی دشوار و زمانبر بنظر برسد. اما ما در این پست قصد داریم به مزایای گوناگون آموزش آنلاین زبان انگلیسی و نکات حائز اهمیت پیرامون یادگیری مجازی زبان انگلیسی بپردازیم. با مطالعه این مقاله می‌توانید کلاس زبان آنلاین را در فضایی کاملاً حرفه‌ای تجربه کنید.

نکاتی که باید برای شروع یادگیری مجازی زبان انگلیسی بدانیم

ممکن است شنیدن این جمله که “برای تسلط بر زبان انگلیسی نیازی نیست حتماً در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید” برایتان جالب توجه باشد. بنابراین با 10 روش ساده و کارآمد که در ادامه معرفی می‌شوند، می‌توانید زبان انگلیسی را به تنهایی و در خانه یاد بگیرید و حتی به دوستان و آشنایان خود یاد بدهید.

تعیین اهداف واقع ‌بینانه

به عنوان اولین قدم برای یادگیری مجازی زبان انگلیسی، این نکته را به یاد داشته‌باشید که فرآیندی مداوم و مستمر را ادامه دهید. بنابراین باید برای خود اهداف کوتاه مدت و قابل دسترس تعیین کنید. اهداف غیر واقعی موجب ناامیدی و افسردگی شما هستند. حتی ممکن است با نرسیدن به این اهداف بلند پروازانه، قید این موضوع را برای همیشه بزنید.

نوشتن کارهای روزانه

کلمات و جملات ساده‌ای که مرتبط با زندگی شما هستند را یاد بگیرید. در نوشتن لیست خرید نیز از آن کلمات استفاده کنید. سعی نمایید هر روز به تعداد این جملات اضافه شوند.

مطالب مرتبط:  نقش موسیقی در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

خاطرات روزانه

یک دفتر خاطرات زیبا و شیک می‌تواند شما را در یادگیری مجازی زبان انگلیسی یاری دهد. هر روز جمله‌ای ساده بنویسید و به مرور زمان سطح نوشته خود را ارتقا دهید.

پارتنر زبان

می‌توانید از بین دوستان خود افرادی را پیدا کنید که سطح زبانی مشابه شما دارند. بنابراین برای آموزش زبان انگلیسی ابتدا با یک همراه خوب شروع کنید و باهم پیشرفت نمایید.

اپلیکیشن‌ های پیشرفته

بسیاری از پلتفرم‌های آنلاین راهی ساده برای یادگیری مجازی زبان انگلیسی هستند. برای این کار می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مانند Duolingo و Memrise استفاده کنید. این برنامه‌ها براساس سطح شما برنامه‌ریزی می‌شوند. همچنین می‌توانید مقدار زمان مطالعه روزانه خود را تنظیم نمایید. این نرم‌افزارها ساعت مطالعه را با فرستادن اعلان به آدرس ایمیل یا نوتیفیکشن به شما یاد‌آوری می‌کنند.

محیط اطراف خود را با محتوای انگلیسی پرکنید

برای اینکه در طول روز به محتوای انگلیسی گوش دهید می‌توانید از برنامه‌ها و پادکست‌های صوتی استفاده کنید. با مطالعه کتاب‌ و گوش دادن به فایل صوتی آن با لحن گوینده بیشتر آشنا می‌شوید. همچنین یک دفترچه برای یادداشت کلمات جدید داشته‌باشید. فراموش نکنید که هر روز لغات روز قبل را مرور کنید.

تمرین روزانه

هیچ چیزی به اندازه تمرین و تکرار نمی‌تواند سطح زبان شما را افزایش دهد. می‌توانید از کتاب‌های آنلاین و انواع تست‌های موجود در اینترنت استفاده کنید. همچنین در اغلب اوقات سایر کاربران به اینگونه سؤالات پاسخ می‌دهند. بنابراین شما می‌توانید تحلیل سایر افراد را درباره آن تست‌ها بخوانید و بیشتر یاد بگیرید.

فلش کارت‌های آنلاین

از نرم‌افزارهای فلش کارت آنلاین مثل FluentU، Lingvist و یا Tinycards در یادگیری لغات جدید برای آموزش مجازی زبان انگلیسی استفاده کنید.

تعامل با دوستان نزدیک

از دوستانی که سطح زبانشان متوسط روبه بالا است بخواهید در تماس‌های خود با شما، به زبان انگلیسی صحبت کنند. همچنین سعی کنید هر کلمه از محتوای صبحت آنها را که متوجه می‌شوید، یادداشت کنید.

لذت ببرید

دیدن فیلم‌ها و کارتون‌های سرگرم کننده زبان اصلی می‌تواند یک راه عالی برای یادگیری مجازی زبان انگلیسی باشد. زیرا با لحن افراد انگلیسی زبان در یک محیط واقعی آشنا می‌شوید.

مطالب مرتبط:  راه‌های تقویت حافظه برای آموزش زبان

مزایای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی چیست؟

زمانی که قصد دارید سطح زبان خود را تقویت کنید، اغلب اینگونه سؤالات برایتان پیش می‌آیند که چگونه این کار را انجام دهم؟ با چه نوع آموزشی؟ و در چه زمانی این مهم امکان پذیر می‌باشد. فناوری‌های جدید، مسیر تازه‌ای را برای آموزش و یادگیری مجازی زبان انگلیسی ایجاد کردند. در حال حاضر در بیشتر نقاط جهان، آموزش به شیوه الکترونیکی به یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری یک زبان جدید تبدیل شده‌است. همچنین برای اغلب زبان آموزان حضور مستمر در کلاس ترمیک یا حتی فشرده زبان انگلیسی امکان پذیر نیست. اما در عین حال آنها علاقه‌مند به یادگیری زبان انگلیسی هستند. با آموزش آنلاین، یادگیری نیز آسان می‌شود. بنابراین اکنون به مزایای آموزش مجازی زبان انگلیسی اشاره می‌کنیم:

چرا یادگیری مجازی زبان انگلیسی برای ما مهم است؟

این اولین سؤالی است که به ذهن زبان آموزان خطور می‌کند. نکته مهم در یادگیری مجازی زبان انگلیسی، در دسترس بودن آن است. در هر زمان و در هر شرایطی با داشتن یک موبایل، لپ‌تاپ و یا تبلت متصل به اینترنت می‌توانید آموزش خود را شروع کنید.

یادگیری بدون استرس

ممکن است نگران نظرات منفی و یا مسخره شدن توسط سایر زبان آموزان باشید. اما با یادگیری مجازی زبان انگلیسی در منزل، به راحتی می‌توانید صحبت کنید، اشکالات خود را پیدا کنید و آنها را رفع نمایید. زیرا کسی شما را قضاوت نمی‌کند.

صرفه‌جویی

یکی از بهترین مزیت‌های یادگیری مجازی زبان انگلیسی، صرفه‌جویی در زمان و هزینه زبان آموزان است. زیرا با اتصال به کلاس مجازی خود و ورود به آن، دیگر نیاز به حضور در آموزشگاه نیست.

شخصی‌سازی شده

در یادگیری مجازی زبان انگلیسی، شما متناسب با سطح زبانی خود یاد می‌گیرید. زیرا محتوای مناسب هر سطح به راحتی در انواع کلاس‌های مجازی زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. همچنین شما می‌توانید سرعت و میزان مطالعه را خودتان مشخص کنید. همچنین نیازی نیست خود را با زبان آموزان کل کلاس سازگار نمایید.

مطالب مرتبط:  معرفی بهترین مهد کودک های تهران + آدرس دقیق

اعتماد به نفس

این نوع از آموزش و یادگیری هیجان‌انگیز است. تجربه یک کلاس مجازی می‌تواند در ارتقای سطح اعتماد به نفس شما بسیار مؤثر باشد. زیرا یادگیری خودآموز فرصتی است که با توانایی، استعداد و قابلیت‌های خود در خواندن، نوشتن و صحبت به زبان انگلیسی روبرو شوید و از آنها استفاده کنید.

پیدا کردن دوستان مجازی

بسیاری از زبان آموزان حرفه‌ای، یادگیری خود را از تعامل با افراد محلی انگلیسی زبان آغاز کرده‌اند. شما نیز می‌توانید در آموختن مجازی زبان انگلیسی و صحبت با افراد بومی با لحجه واقعی آن منطقه و اصطلاحات روزمره رایج آنجا بیشتر آشنا شوید.

کلاس جامع

برای یادگیری مجازی زبان انگلیسی نیازی نیست در دوره‌های جداگانه Reading، Speaking، Listening و Writing ثبت‌نام کنید. زیرا همه این آموزش‌ها به‌صورت یکجا در قالب آموزش‌های هفتگی به شما ارائه می‌شوند.

از فناوری‌های جدید کمک بگیرید

مطالعه کتاب‌های قدیمی و حتی جدید زبان انگلیسی شاید کمی خسته‌کننده باشد. اما با استفاده از ابزارهای پیشرفته، سایت‌ها و برنامه‌های به‌روز می‌توانید جدیدترین اطلاعات و محتوای آموزشی را دریافت کنید. همچنین امکان دسترسی به هزاران منابع آنلاین را خواهید داشت. این نعمتی است که در کلاس‌های کلاسیک و سنتی آموزش حضوری زبان انگلیسی، اغلب امکان پذیر نخواهد بود.

جمع‌بندی

با یادگیری مجازی زبان انگلیسی می‌توانید بیشتر بیاموزید، سطح خود را ارتقا دهید و یا اشتباهات گرامری خود را برطرف سازید. اما این نکته حائز اهمیت است که انتخاب مدرس زبان انگلیسی می‌تواند در روند آموزش و یادگیری آنلاین بسیار تأثیرگذار باشد. بنابراین ما در این پست به مزایای کلاس مجازی زبان انگلیسی و آموزش آنلاین آن پرداختیم.

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت رسمی آکادمی زبان مهرداد به آدرس https://mla.ir/ ضمن انجام تعیین سطح، از تدریس کادر مجرب آن در قالب برگزاری دوره تربیت مدرس، دوره‌های زبان انگلیسی خردسالان، کودکان و نوجوانان نهایت بهره‌ را ببرید. فراموش نکنید که مشاوره ما کاملا رایگان می‌باشد پس این فرصت را از دست ندهید.

درباره نویسندهنویسنده
پیام ناظری

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000
Messy Bessy
تومان
100,000
ارزشیابی در حین آموزش
تومان
90,000
یادگیری خود تنظیمی
تومان
90,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات