وبلاگ

Better Education, Better Tomorrow

48 امین دوره جذب و تربیت مدرس کودکان و نوجوانان

دولینگو چیست؟

خواندن این مطلب
7 دقیقه
زمان میبرد!

Duolingo چیست؟

دولینگو یک اپلیکیشن آنلاین یادگیری زبان می‎باشد که 38 دوره آموزشی زبان خارجه را برای انگلیسی زبانان ارائه می‌دهد. البته این برنامه تنها برای انگلیسی زبان‌ها نبوده و دوره‌هایی را برای افرادی که به زبان های دیگر نیز سخن می‌گویند، فراهم نموده است. از جمله این دوره ها می‌توان به دوره فرانسوی برای پرتقالی زبان‌ها، دوره انگلیسی برای چک‌ زبان‌ها، چینی برای افرادی ژاپنی زبان و … اشاره نمود که همچنان درحال توسعه می‌باشد.

این برنامه با استفاده از درس های کوچک و سریع مهارت های ارتباطی شما را تقویت کرده و به شما امتیاز می‌دهد تا به سطوح جدید وارد شوید. Duolingo به منظور کمک به یادگیری بهتر و سریعتر و تقویت توانایی های خواندن، نوشتن، شنیدن و گفتار شما به زبان های مختلف از جدیدترین متدهای علمی و هوش مصنوعی استفاده می‌نماید تا تجربه ای بی‎نظیر را برای شما به ارمغان ‌آورد. اگر شما هم علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی به تنهایی و در خانه هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

Duolingo چگونه کار می‌کند؟

Duolingo یک نمونه بی‌نظیر از یک برنامه آموزش زبان انگلیسی ساده است که محیط کاربری بسیار راحتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای شروع کار با این برنامه کافیست که یک پروفایل ایجاد کنید، زبان مورد نظر خود را انتخاب و در نهایت اهداف هفتگی خود را تنظیم نمایید.

کلاس های دولینگو چگونه طراحی شده اند؟

دوره های دولینگو با استفاده از جدیدترین متدهای هوش مصنوعی و اصول علم زبان طراحی شده‌اند. این وب سایت، آموزش زبان انگلیسی را به یک بازی تبدیل می‌کند تا کاربران در اوقات فراغت خود با اشتیاق به یادگیری این زبان زیبا بپردازند. در این اپلیکیشن هر زبان آموزشی به عنوان یک “درخت با گره” نشان داده شده است و هر گره چندین درس دارد. برای تکمیل درس‌ها و رفتن به گره های بعدی، نیاز است تا کاربران به تمامی سؤالات واژگان درس انتخابی خود پاسخ دهند. این سوالات به صورت فعالیت هایی مانند ترجمه، ایجاد یک جمله با کلمات داده شده، صحبت کردن، گوش دادن و تطبیق عکس طراحی شده‌اند.

مطالب مرتبط:  اهمیت یادگیری همزمان دو زبان خارجه

درس های Duolingo به گونه ای طراحی شده‌اند که سریع باشند و کاربران را به تمرین روزانه خود عادت دهند. به همین دلیل در فرآیند یادگیری درگیر گرامر نخواهید شد و از یادگیری ضمنی استفاده می‌کنید. به‌طور شفاف‌تر می‌توان گفت که با حل تمرین های دولینگو، زبان‌آموز الگوهای زبانی را درک کرده و بدین صورت بخاطر می‌سپارد. به گفته این شرکت، این سبک یادگیری به ایجاد مهارت های اساسی یادگیری زبان کمک بسزایی می‌کند.

Duolingo چقدر موثر است؟

برای فهمیدن این موضوع که دروس دولینگو در یادگیری زبان چقدر موثر است مطالعاتی بر روی تعدادی از کاربران Duolingo انجام شد. در این مطالعات مهارت‌های شنیداری و خواندن این افراد به زبان‌های اسپانیایی و فرانسوی اندازه‌گیری شد. جالب است بدانید که این افراد تنها از اپلیکیشن Duolingo برای یادگیری زبان استفاده می‌کردند و هیچ پیش زمینه ای در خصوص یادگیری زبان مورد نظر نداشتند.

نتایج این تحقیقات نشان داد افرادی که تا یونیت 5 ام دوره آموزشی (بخش مبتدی دوره) را به پایان رساندند، در آزمون‌های خواندن و شنیدن به خوبی دانش‌آموزانی عمل کردند که 4 ترم آموزش زبان را در سطح دانشگاهی به پایان رسانده بودند. مطالعه دیگری کاربرانی را که تا یونیت 7 دوره آموزشی (بخش میانی دوره) پیشرفته بودند مورد بررسی قرار داد. این افراد نیز در تست های شنیداری و خواندن به خوبی دانش آموزانی بودند که حداقل 5 ترم کلاس های سطح دانشگاه را گذارنده بودند.

معایب یادگیری زبان از طریق نرم‌افزار دولینگو

با این حال، انتقاداتی از Duolingo وجود دارد. اگر این برنامه به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد، احتمالاً شما را به سطح پیشرفته زبان انگلیسی نمی‌رساند. همچنین تفاوت‌های فرهنگی و محاوره‌ای مرتبط با یک زبان را آموزش نمی‌دهد. در واقع این برنامه بر بستر واژگان و ساختار جملات تمرکز دارد.

برای دستیابی به لول های بالا زبانی پیشنهاد می‌کنیم تا در کنار استفاده از Duolingo، سایر روش های یادگیری زبان نظیر شرکت در کلاس‌های آنلاین آموزش زبان، مشاهده فیلم‌ها به زبان اصلی، صحبت کردن با افراد نتیو در شبکه های اجتماعی و یا تماشای تلویزیون به زبان مقصد را به برنامه خود اضافخ نمایید. اما بصورت کلی می‌توان گفت که Duolingo برای تمرین روزانه مهارت‌های زبانی شما مفید است.

مطالب مرتبط:  ۱۵ دلیل برای یادگیری زبان فرانسه

آیا در پایان دوره‌های آموزشی دولینگو مدرک ارائه می‌شود؟

Duolingo گواهینامه های رسمی حرفه ای ارائه نمی‌دهد. مهارت‌های زبانی شما باتوجه به نوع استفاده از این برنامه تعیین می‌شود. با این حال، آزمون انگلیسی Duolingo وجود دارد که مهارت دانش‌آموز را در زبان انگلیسی مورد بررسی قرارداده و تایید می‌کند.

چه نوع کلاس‌هایی در این اپلیکیشن ارائه می‌شود؟

همانطور که پیش‌تر گفته شد برای انگلیسی زبانان، این وبسایت 38 دوره آموزش زبان خارجه را ارائه می‌نماید که محبوب‌ترین آن‌ها، زبان اسپانیایی، فرانسوی و ژاپنی هستند. این پلتفرم خدمات دیگری نظیرDuolingo for Schools، Duolingo English Test و Duolingo ABC نیز دارد.

Duolingo for Schools

دولینگو برای مدارس یک ابزار رایگان است که می‌تواند با برنامه درسی معلمان برای آموزش زبان در مدرسه سازگار شود.

Doulingo English Test

آزمون انگلیسی Duolingo یک امتحان یک ساعته است که مهارت زبان‌آموزان را در زبان انگلیسی به چالش کشیده و نشان می‌دهد. جالب است بدانید که بیش از 3000 موسسه در دنیا نتایج این آزمون را قبول دارند. این آزمون 49 دلار است، اما دانش آموزان می‌توانند به صورت رایگان تمرین کنند.

Duolingo ABC

Duolingo ABC برای کودکان طراحی شده است. موضوعات شامل الفبا، دست خط و واژگان در دروس ساده و جذاب تنها بخشی از خدمات این دوره آموزشی بازی محور می‌باشد. Duolingo ABC نیز برای استفاده رایگان است.

هزینه دوره‌های Duolingo چقدر است؟

هدف اصلی Duolingo ایجاد یک پلتفرم آموزشی رایگان و در دسترس است. استفاده از این سایت در صورت مشاهده تبلیغات کاملا رایگان است. اگر می‌خواهید تجربه‌ای بدون آگهی با چند امتیاز اضافی داشته باشید، Duolingo Plus وجود دارد. دولینگو پلاس با 6.99 دلار در ماه، تبلیغات را حذف می‌کند و به شما امکان دسترسی نامحدود به قلب دوره‌های آموزشی این اپلیکیشن را می‌دهد.

جایگزین های Duolingo

Rosetta Stone

تفاوت اصلی Duolingo و Rosetta Stone این است که Rosetta Stone رایگان نیست. اشتراک 12 ماهه روزتا استون 7.99 دلار در ماه هزینه دارد. این پلتفرم بیش 25 سال سابقه درخشان دارد و از بهترین منابع یادگیری آموزش زبان به شمار می‌رود. اما همچنان زبان های کمتری را نسبت به دولینگو ارائه می‌نماید.

مطالب مرتبط:  چگونه زبان انگلیسی را به تنهایی و در خانه یاد بگیریم

مانند Duolingo، Rosetta Stone نیز از یادگیری ضمنی استفاده می‌کند و به شدت بر این موضوع تاکید دارد. برخلاف Duolingo، نرم افزار Rosetta Stone دارای مجموعه ای از ابزارها برای استفاده زبان آموزان است، مانند تمرین زنده با زبان مادری، کتاب عبارات، و داستان هایی برای خواندن به زبان شما.

Babble

مانند Duolingo، Babbel از درس های کوتاه و جذاب استفاده می‌کند. فعالیت‌های Babbel شامل کلاس‌های آنلاین زنده، پادکست‌های اصلی، بازی‌ها و ویدیوها است. بابل بر مهارت‌های مکالمه تمرکز می‌کند و بلافاصله شما را به مکالمه وا می‌دارد. همانند Rosetta Stone، Babbel نیز برای استفاده ماهانه هزینه دارد. اشتراک 12 ماهه این نرم‌افزار 6.95 دلار در ماه هزینه دارد.

Lingvist

مانند Duolingo، Lingvist از درس های روزانه برای حفظ مهارت های زبانی استفاده می‌کند. با این حال، درس‌های Lingvist حداقل 30 دقیقه در روز زمان می‌برد، در حالی که این زمان در دولینگو 5 الی 10 دقیقه می‌باشد. Lingivist ادعا می‌کند که با درس‌های طولانی‌تر، زبان مورد نظر را سریع‌تر به کاربران آموزش می‌دهد. Lingvist دارای ویژگی هایی است که به شما کمک می‌کند واژگان را با فلش کارت های زیبا و قابل شخصی سازی یاد بگیرید. Lingvist برای استفاده ماهانه چیزی در حدود 9.99 دلار هزینه دارد.

سوالات متداول درباره Duolingo

آیا می توانم دوره های Duolingo را در رزومه خود قرار دهم؟

خیر، مگر اینکه گواهینامه آزمون انگلیسی Duolingo را دریافت کرده باشید.

Duolingo چه منابع دیگری ارائه می دهد؟

دولینگو علاوه بر دوره‌های بازی محور برای یادگیری زبان، رویدادهای آنلاین نیز برگزار می‌نماید. این رویدادها شامل گفتگو با کاربران دیگر، گفتگو با مربیان و آموزش فرهنگ های مختلف می‌باشد.

خلاصه Duolingo

به طور خلاصه، Duolingo یک وب سایت و برنامه یادگیری زبان شبیه به بازی است. استفاده از آن رایگان بوده و می‌تواند به زبان‌آموزان در کسب مهارت در زبان آموزشی مورد نظر کمک نماید. دولینگو با درس های روزانه و کوچک به شما کمک می‌کند تا در مسیر درست یادگیری زبان انگلیسی قرار گرفته و مهارت های خود را تقویت نمایید. در آخر می‌توان گفت که علارغم تمام مزایای نامبرده شده در این مقاله احتمالا این نرم‌افزار به تنهایی شما را به سطح زبانی بالایی نمی‌رساند. برای مسلط شدن به زبان انگلیسی پیشنهاد می‌کنیم تا در کنار دولینگو از سایر منابع آموزشی نظیر کلاس های آنلاین آکادمی زبان مهرداد بهره ببرید.

 

 

درباره نویسندهنویسنده
پیام ناظری

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000
Messy Bessy
تومان
100,000
ارزشیابی در حین آموزش
تومان
90,000
یادگیری خود تنظیمی
تومان
90,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات