وبلاگ

Better Education, Better Tomorrow

48 امین دوره جذب و تربیت مدرس کودکان و نوجوانان

بعد از زبان انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم؟

خواندن این مطلب
5 دقیقه
زمان میبرد!

بعد از زبان انگلیسی چه زبانی یاد بگیریم؟

یکی از مفیدترین فعالیت هایی که می توانید برای توسعه مهارت های فردی و توانایی های ارتباطی و فرهنگی خودتان انجام دهید، یادگیری زبان جدید است. در حال حاضر مردم دنیا از زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی، برای برقراری ارتباطات بین کشورها و به منظور درک سایر فرهنگ ها استفاده می کنند. اما در بسیاری از موارد زبان انگلیسی به تنهایی برای این منظور کافی نیست. یادگیری زبان های دیگری که جوامع دیگر به آن صحبت می کنند، می تواند این درک را عمیق تر کند و در کارهایی مانند تجارت بین الملل بسیار سودمند باشد.

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که یادگیری زبان های غیر از انگلیسی چه مزایا و فوایدی دارد. همچنین زبان های رایج در دنیا را که افراد بیشتری به آنها تکلم می کنند و آموزش آنها می تواند از گزینه های شما باشد، معرفی می کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای یادگیری زبان جدید پس از انگلیسی

یادگیری یک زبان جدید می تواند مزایای متعددی را به همراه داشته باشد. بنابراین در کنار آموزش زبان انگلیسی بهتر است همیشه یادگیری یک یا دو زبان دیگر را در برنامه خودتان داشته باشید. برخی از این مزایا عبارتند از:

بهبود توانایی های شناختی

یادگیری زبان جدید می تواند حافظه، مهارت های حل مساله و عملکرد کلی شناختی شما را تقویت کند. این کار باعث می شود مغز شما خود را به چالش بکشد و فعال و چابک باقی بماند.

افزایش فرصت های شغلی

دانستن زبانی غیر از انگلیسی می تواند طیف وسیعی از فرصت های شغلی جدید را پیش روی شما قرار دهد. به ویژه در شرکت هایی که به متخصصان دو یا چند زبانه نیاز دارند. بنابراین نوعی مزیت رقابتی در رزومه کاری شما محسوب می شود.

مطالب مرتبط:  اهمیت یادگیری همزمان دو زبان خارجه

افزایش درک میان فرهنگی

هنگامی که زبان جدیدی می آموزید تنها با واژگان و الفبای جدیدی آشنا نمی شوید. بلکه دریچه ای به روی فرهنگ، سنت ها و تاریخ گویش‌وران آن زبان به روی شما باز می شود. این حتی موجب می شود بتوانید مهارت همدلی و احساسات خود را نسبت به سایر مردم دنیا تقویت کنید.

مهارت های ارتباطی بهتر

یادگیری زبان جدید نه تنها چیزهای جدیدی به شما آموزش می دهد، بلکه می تواند مهارت های ارتباطی شما را حتی در زبان مادری خودتان بهبود ببخشد. زیرا به شما امکان بیان ایده ها، گوش دادن فعال و جمله پردازی های خلاقانه تری می دهد.

فرصت های بیشتر برای مسافرت

با هر زبان جدیدی که یاد می گیرید می توانید با بخش دیگری از مردم دنیا ارتباط برقرار کنید. می توانید وارد جوامع محلی شوید و خرده فرهنگ ها را بیشتر بشناسید. مردم محلی همیشه از اینکه به زبان خودشان با آنها صحبت کنید، خوشحال می شوند.

رشد شخصی و اعتماد به نفس

در کنار تمام این مزایا، یادگیری زبان جدید غیر از انگلیسی یک فعالیت پویاست که به شما یاد می دهد چطور بر موانع غلبه کنید. همچنین افق های شخصی شما را گسترش می دهد، به یادگیری مداوم تشویقتان می کند و اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

در ادامه چند زبان غیر از انگلیسی را معرفی می کنیم که بیشترین تعداد افراد در جهان به آنها صحبت می کنند. طبیعی است هر چقدر این تعداد بیشتر باشد، یادگیری آن زبان منافع بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.

یادگیری زبان فرانسوی

زبان فرانسه یکی از زبان های رسمی سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپاست. این زبان را در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان زبان دوم یا سوم تدریس می کنند. همچنین زبان فرانسوی به عنوان زبان تجاری و توریستی در سراسر جهان معرفی شده‌است. بنابراین یادگیری این زبان می تواند برای کارآفرینان و افرادی که شغلشان در ارتباط با سفر و صحبت با مردم دیگر کشورهاست، بسیار حائز اهمیت باشد. به خصوص کشورهایی که به این زبان صحبت می کنند یا فرهنگ فرانسوی در فرهنگ آنها تجلی زیادی یافته است.

مطالب مرتبط:  پیش دبستانی چیست؟ معرفی بهترین پیش دبستان تهران

با توجه به شباهت های میان زبان فرانسه با زبان انگلیسی، یادگیری آن برای کسانی که قبلا زبان انگلیسی را آموخته‌اند نسبتا آسان خواهد بود. بنابراین اگر قصد یادگیری زبان جدید را دارید، زبان فرانسه یک گزینه جدی است.

یادگیری یک زبان جدید و پرکاربرد: اسپانیایی

توانایی صحبت به زبان اسپانیایی رزومه شما را بسیار غنی می کند. این زبان در دنیا به سرعت در حال رشد است و هر روز بر تعداد متکلمان آن افزوده می شود. در حال حاضر تعداد کسانی که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند حتی از زبان فرانسه نیز بیشتر است. به عبارتی، 21 کشور در سراسر جهان اسپانیایی زبان هستند و حتی در کشوری مانند ایالات متحده نیز تعداد گویش‌وران این زبان از خود کشور اسپانیا بیشتر است! بنابراین زبان اسپانیایی گزینه ای بسیار مناسب برای یادگیری زبان جدید به شمار می رود.

زبان آلمانی؛ دشوار اما پرفایده

آلمان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان را دارد. به خاطر داشتن همین سیستم اقتصادی قوی، بازار کار در کشور آلمان یکی از جذاب ترین بازارها برای اشتغال افراد تحصیلکرده محسوب می شود. مهاجرپذیری آلمان از طرف دیگر باعث می شود تا درخواست زبان آموزان برای یادگیری این زبان روز به روز بیشتر شود. زبان مادری بیشترین جمعیت اتحادیه اروپا زبان آلمانی است. حتی اگر قصد سفر یا کار در کشورهای دیگری مانند اتریش، سوئیس، لوکزامبورگ، دانمارک یا بلژیک را دارید، یادگیری زبان جدید آلمانی برای شما مفید خواهد بود.

زبان عربی و اهمیت یادگیری آن

زبان عربی زبان مشترک تمام مسلمانان جهان و زبان قرآن است. این باعث می شود تا تعداد کسانی که می توانند به این زبان صحبت کنند در سراسر دنیا در حال افزایش باشد. این زبان پیچیده و بسیار قانونمند است و به شما در برقراری ارتباطات جدید، به خصوص با مردم کشورهای همسایه ایران و کشورهای عرب زبان کمک می کند.

25 کشور دنیا که در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار دارند، به این زبان صحبت می کنند که مهم ترین آنها عربستان، مصر، عراق، کویت، مراکش، قطر، سوریه، تونس، امارات متحده عربی و یمن هستند. در ایران نیز اقوام بخش هایی از جنوب کشور به این زبان صحبت می کنند و به آن تسلط دارند. اگر قصد کار یا ادامه تحصیل در این کشورها را دارید باید برای یادگیری زبان جدید زبان عربی را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط:  نقش والدین در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

ترکی استانبولی، گزینه خوبی برای یادگیری زبان جدید

زبان ترکی استانبولی زبان رسمی کشور ترکیه محسوب می شود. کشورهای مجاور ترکیه این زبان را اغلب استفاده و حتی آن را در مدارس خود تدریس می کنند. بنابراین اگر قصد سفر یا اشتغال در کشورهایی مانند آذربایجان و قبرس را دارید باز هم این زبان به کارتان می آید.

ترکی استانبولی یک زبان حرفه ای در صنعت گردشگری و تجارت در تمام این منطقه است و شباهت های زیادی به زبان فارسی و غربی دارد. از آنجا که ایران با این کشورها مرزهای مشترک دارد، ترکی استانبولی می تواند یکی از زبان های بسیار پرکاربرد باشد. بنابراین برای یادگیری زبان جدید بهتر است آموزش این زبان شیرین را هم مد نظر بگیرید.

سخن پایانی

یادگیری زبان جدید پس از زبان انگلیسی بدون شک محاسن زیادی به همراه دارد. زبان هایی مانند فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، عربی و ترکی استانبولی از جمله مهم ترین و پرگویش ترین زبان ها در دنیا هستند که جای خود را در معادلات تجاری بین المللی نیز باز کرده‌اند. یادگیری برخی از زبان های رایج در دنیا مانند فرانسوی یا اسپانیایی برای افرادی که زبان انگلیسی را قبلا آموخته‌اند نسبتا آسان است. زبان هایی همچون ترکی استانبولی و عربی نیز به علت نزدیکی به زبان فارسی و شباهت به یکدیگر، گزینه های راحت تری برای زبان آموزان هستند.

آکادمی زبان مهرداد به شما مشاوره می دهد تا بر اساس علاقه و نیازهای فردی و شغلی، زبان جدیدی برای یادگیری انتخاب کنید و شما را در مسیر آموزش همراهی می کند. توصیه می کنیم در هر موقعیت شغلی که هستید، از یادگیری زبان های دیگر نیز غافل نشوید. با این کار می توانید مهارت های ارتباطی خود را توسعه دهید، ذهنتان را فعال نگه دارید و در مسیر رشد فردی حرکت کنید.

درباره نویسندهنویسنده
پیام ناظری

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000
Messy Bessy
تومان
100,000
ارزشیابی در حین آموزش
تومان
90,000
یادگیری خود تنظیمی
تومان
90,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات