وبلاگ

Better Education, Better Tomorrow

48 امین دوره جذب و تربیت مدرس کودکان و نوجوانان

چرا زبان انگلیسی یاد میگیریم؟

آموزش زبان انگلیسی
خواندن این مطلب
7 دقیقه
زمان میبرد!

مقدمه

خیلی از شما عزیزان بارها تصمیم به شروع یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اید و پس از مدتی دیگر آن را ادامه نداده‌اید. برخی از افراد نمی‌دانند که باید آموزش زبان را از کجا شروع کنند و اصلاً چرا باید زبان یاد بگیرند؟ ما در این مقاله، مواردی را بیان می‌کنیم که برای یادگیری زبان کمک زیادی به شما می‌کنند. اگر نمی‌دانید که آموزش زبان انگلیسی را از کجا شروع کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

آموزش زبان انگلیسی چه مزایایی دارد؟

در خلاصه‌ای از کنفرانس آموزشی سال 2005، به این نتیجه رسیدند که یکی از مهمترین چالش‌هایی که درباره آموزش زبان انگلیسی وجود دارد، این است  که اکثر افراد انگیزه ندارند یا نمی‌دانند اصلاً چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیرند و فواید آموزش زبان این زبان بین المللی چیست؟ این موضوع که بدانید با یادگیری زبان به چه اهدافی می‌رسید، به شما انگیزه می‌دهد که آن را ادامه دهید.

انگیزه و هدف، اشتیاق شما را برای یادگیری زبان انگلیسی بالا می‌برد. پس در واقع شما با تعیین هدف، انگیزه خود را برای این کار حفظ می‌کنید. مزایایی که در ادامه به آن پرداخته می‌شود، باعث می‌شوند که برای یادگیری زبان انگلیسی، انگیزه زیادی در شما ایجاد شود و حداقل یک هدف را برای این کار پیدا نمایید.

جهانی بودن زبان انگلیسی

یکی از دلایلی که باعث می‌شوند انگیزه شما برای یادگیری زبان بالا برود، این است که زبان انگلیسی یک‌زبان جهانی محسوب می‌شود. زبان انگلیسی در همه جهان به‌عنوان زبان اول یا دوم محسوب می‌شود. یکی از مزیت‌های آموزش زبان انگلیسی این است که شما می‌توانید به‌وسیله آن حداقل به 50 کشور سفر کنید. زیرا زبان رسمی  بیش از 50 کشور در جهان انگلیسی است.

در بسیاری از شهرها و کشورها مخصوصاً در قاره اروپا که گردشگران و مهاجران زیادی دارند و بخش قابل‌توجهی از جامعه آنها از همین افراد تشکیل شده است، انگلیسی به طور معمول زبان دومشان محسوب می‌شود. حتی در کشوری مانند چین که جمعیتی میلیاردی دارد، چندین میلیون نفر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. پس اگر حتی به چین هم سفر کنید شانس هم صحبتی با یک فرد انگلیسی‌زبان را دارید.

مطالب مرتبط:  ۱۰ بهترین کلاس زبان انگلیسی در تهران

دلیل اینکه در بیشتر کشورها زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم محسوب می‌شود این است که اغلب در اینترنت از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند و در بیشتر دانشگاه‌ها برای انجام فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی این زبان را به کار می‌برند.

بهبود عملکرد حافظه

یکی از بهترین مزایایی یادگیری زبان دوم این است که زبان دوم انعطاف‌پذیری شناختی یا همان کشش مغز شما بالا می‌برد. زیرا این گونه افراد یاد می‌گیرند که چگونه با هر دو زبان به‌راحتی صحبت کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که کودکان دوزبانه مهارت‌های بیشتری نسبت به سایر افراد داشته و همچنین توانایی آن‌ها برای مدیریت فعالیت‌های مختلف خود بسیار بیشتر می‌باشد. در همین مقاله‌ها مشخص شده است که کودکان دوزبانه در حفظ تمرکز نسبت به دیگران بهتر هستند که این موضوع بالابودن انعطاف‌پذیری شناختی را در آنها نشان می‌دهد.

زمانی که زبان دومی را بیاموزید، لغات بیشتری در ذهن شما حک می‌شود و می‌توانید بین کلمات ارتباط بیشتری برقرار کنید. این مهارت در زمان یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌نماید که ارتباط بهتری با زبان مادری خود داشته باشید. انعطاف‌پذیری در ارتباط با کلمات یعنی فرد یک شوخی را بهتر درک می‌کند یا برای توصیف یک مسئله می‌تواند کلمات بهتری را به کار ببرد.

آشناشدن با فرهنگ سایر کشورها

ازآنجایی‌که زبان یکی از جنبه‌های کلیدی فرهنگ محسوب می‌شود. زمانی که شروع به آموزش زبان انگلیسی می‌کنید، با فرهنگ کشورهای انگلیسی‌زبان هم آشنا می‌شوید. گاهی شما با تماشای فیلم یا یک نمایش انگلیسی‌زبان شروع به یادگیری این زبان می‌کنید و گاهی نیز این فرآیند را با صحبت‌کردن با یک فرد انگلیسی‌زبان آغاز نمایید. تمامی این روش‌ها ناخواسته به شما کمک می‌کند تا فرهنگ کشورهای انگلیسی‌زبان را یاد گرفته و به آن علاقهمند شوید.

شما به‌عنوان یک‌زبان آموز موفق باید بتوانید جنبه‌های زبانی و فرهنگی یک کشور دیگر را به درستی درک کرده و بپذیرید. آموزش یک‌زبان دوم به شما کمک می‌نماید تا با کشورهای زیادی آشنا شده و درمورد مردم و فرهنگ عامه حاکم بر آن جامعه چیزهای زیادی یاد بگیرید. همچنین می‌توانید در مورد تفاوت‌های فرهنگی که بین کشورها وجود دارد، اطلاعات زیادی کسب کنید.

مطالب مرتبط:  معرفی 10 کتاب داستان انگلیسی کودکانه

بالارفتن اعتمادبه‌نفس

شاید شما در ابتدا سردرگم شوید؛ اما این مسیر اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد. زمانی که یک‌زبان دوم را یاد می‌گیرید، باید این موضوع را قبول کنید که شاید شما هم دچار اشتباه شوید. ولی به‌هرحال  باید تمرین نمایید و تا زمانی که پیشرفتی در خود ندیده‌اید، یادگیری را ادامه بدهید. نکته جالب اینجاست که شما با آموزش زبان انگلیسی می‌توانید در بسیاری از زمینه‌های دیگر نیز توانایی یادگیری خود را بالا ببرید. در مسیر یادگیری، قطعا با الگوهایی روبه‌رو می‌شوید که می‌تواند در ادامه زندگی شما بسیار موثر باشد.

خلاقیت و سرگرمی

آموزش زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا خلاقانه‌تر فکر کنید. همان‌طور که در بخش‌های قبل گفتیم، یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند میزان انعطاف‌پذیری مغز شما را بالا می‌برد. هرچه مغز انعطاف‌پذیرتر باشد، توانایی و خلاقیت بیشتری در حل‌کردن مسئله و برقراری ارتباط با دنیای اطراف دارد.

ازآنجایی‌که در دنیا امروزه افراد زیادی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، این زبان یکی از اصلی‌ترین زبان‌ها برای انجام فعالیت‌هایی است که باعث سرگرمی شما می‌شوند.  مثلاً برای زمان‌هایی که در اوقات فراغت می‌خواهید با دیدن یک فیلم به زبان‌اصلی سرگرم شوید یا زمانی که دوست دارید برای سرگرمی به یک آهنگ خارجی گوش دهید، بی شک زبان انگلیسی به کارتان خواهد آمد.  اگر زبان انگلیسی را بیاموزید، می‌توانید از هنر و سرگرمی به زبان‌اصلی لذت ببرید.

گسترده شدن ارتباطات

یکی از فواید آموزش زبان انگلیسی این است که  شما می‌توانید با افراد زیادی در دنیا ارتباط برقرار کنید. زیرا انگلیسی یک‌زبان اجتماعی و بین‌المللی تلقی می‌شود و در نتیجه مهارت‌های اجتماعی شما را نیز افزایش می‌دهد. در حین اینکه آموزش زبان انگلیسی را شروع می‌کنید، بهتر است تا هم زمان  با مکالمه با سایر کسانی که در حال یادگیری زبان هستند، آن را تمرین نمایید.

البته پیوستن به گروه‌های مجازی و مطالعه دسته‌جمعی هم ایده خوبی است که می‌تواند ارتباطات شما را گسترده‌تر کند. حضور در آموزشگاه زبان انگلیسی هم در این راه بی‌تأثیر نیست. زیرا می‌توانید با سایر هم‌کلاسی‌های خود ارتباط دوستانه برقرار نموده و دایره ارتباطات خود را گسترش دهید.

پیداشدن موقعیت‌های شغلی

بی شک شما برای موفقیت در تجارت  و کسب یک موقعیت شغلی حرفه‌ای نیاز به آموزش زبان انگلیسی دارید. خیلی از موقعیت‌های شغلی احتیاج به تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند. در واقع بر اساس آمار، امروزه میزان تقاضا برای کارمندان دوزبانه، افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است. حتی در زمان‌هایی که یادگیری زبان انگلیسی ملاک نیست، این مهارت می‌تواند ارزشمند باشد و شما را از سایر رقبا پیش‌تر بیندازد.  اما به‌طورکلی با یادگیری زبان، موقعیت‌های شغلی بالاتر و فرصت‌های بهتری برای شما پیدا خواهد شد که می‌تواند درآمد شما را تا چند برابر افزایش دهد.

مطالب مرتبط:  big blue button چیست؟

چه ملاک‌های باعث می‌شوند برای آموزش زبان انگلیسی به سایت mla.ir مراجعه کنیم؟

آکادمی زبان مهرداد، با شعار آموزش بهتر، فردای بهتر در سال 1382 توسط دکتر مهرداد مولودی تأسیس شد. یکی از مهم‌ترین مزیت این آکادمی، داشتن یک برنامه منسجم  و مشخص است. این برنامه توسط برترین ناظران آموزشی تدوین شده و دائما با جدیدترین متد های آموزش زبان به کودکان به روز می‌شود.

شاید اولین گام برای آموزش زبان انگلیسی مراجعه به یک آموزشگاه باشد. شما باید همیشه یک آموزشگاه را انتخاب کنید که در کنار سیستم آموزش عالی، یک پشتیبانی حرفه‌ای هم داشته باشد.  موارد زیر از مزیت‌های آموزشگاه زبان انگلیسی مهرداد هستند.

  • داشتن مجوز رسمی از آموزش پرورش
  • کلاس‌های با ظرفیت کم و بازدهی بالا
  • یادگیری بازی محور، فعال و پروژه محور
  • داشتن یک سیستم آموزشی هوشمند و نظارت منظم بر کیفیت کلاس‌ها
  • استفاده از به‌روزترین روش‌های و متدهای آموزشی
  • رشد همه زمان سایر مهارت‌ها مانند زبانی، عاطفی، شناختی و حرکتتی
  • آموزش از سطح پایه و مبتدی تا بالاترین سطح‌ها
  • امکان برگزاری کلاس‌ها به‌صورت آنلاین وجود دارد و شما می‌توانید در هر زمان و مکانی سر کلاس حاضر شوید.
  • کارگاه‌های آموزشی برای والدین و مدرسان برگزار می‌کنند.

سخن نهایی

شما در این مقاله، با مزایای یادگیری زبان انگلیسی آشنا شدید و دریافتید که چگونه یادگیری یک‌زبان زندگی هر فرد را تغییر می‌دهد. هدف از یادگیری زبان فقط برقراری ارتباط نیست؛ بلکه می‌تواند شروع آشنایی بافرهنگ‌ها و پیداکردن موقعیت‌های شغلی بهتر نیز باشد. فراموش نکنید که برای یادگیری زبان باید ابتدا یک آموزشگاه زبان انگلیسی خوب پیدا کنید که ما به شما توصیه می‌کنیم برای آشنایی با ویژگی‌های یک آموزشگاه خوب و دریافت آموزش اصولی به سایت mla.ir مراجعه نمایید.

درباره نویسندهنویسنده
پیام ناظری

نظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000
Messy Bessy
تومان
100,000
ارزشیابی در حین آموزش
تومان
90,000
یادگیری خود تنظیمی
تومان
90,000

جستجو کنید ...

فهرست محتوا ...

تبلیغات