وبلاگ

Better Education, Better Tomorrow

نقش فناوری در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

مقدمه

دنیای امروز عصر تکنولوژی و پیشرفت نام گرفته است. یکی از حوزه‌هایی که تحت تأثیر فناوری تغییرات مثبت زیادی داشته است آموزش زبان انگلیسی است. این مسئله به ویژه در آموزش زبان انگلیسی به کودکان بسیار مورد توجه است. استفاده از تکنولوژی و فناوری در آموزش زبان انگلیسی، شرایط آموزش عادلانه‌تر و آسان‌تری را برای همه علاقمندان به زبان آموزی فراهم کرده است. اگر قصد دارید که مهارت‌های زبان آموزی فرزند خود را تقویت کنید، استفاده از فناوری‌های موجود در حوزه آموزش زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد که زمینه آموزش کودک را به شکلی کاملا استاندارد و علمی فراهم کنید. با ما همراه باشید تا در مورد این فناوری‌ها و نقش آن‌ها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان بیشتر بدانید.

منظور از فناوری‌های موثر بر آموزش زبان انگلیسی به کودکان چیست؟

تکنولوژی و فناوری مفاهیم بسیاری را شامل می‌شود. در واقع منظور از فناوری در حوزه‌های مختلف می‌تواند بسیار گسترده و متفاوت باشد. فناوری‌هایی که در آموزش زبان انگلیسی به کار می‌روند نیز ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. این فناوری‌ها بر اساس تکنولوژی‌های مدرن و جدید طراحی شده‌اند و می‌توانند شکل، زمان و نوع آموزش را به شکل قابل توجهی دگرگون سازند.

در متدهای جدید آموزش زبان انگلیسی به کودکان نقش فناوری‌های آموزشی بسیار پررنگ‌تر است و از آنجایی که حساسیت‌ها در این بخش از آموزش بسیار بالا است، انتخاب این فناوری‌ها نقش بسیار مهمی در موفقیت یاعدم موفقیت کودکان زبان آموز دارد. مواردی چون اینترنت، پادکست، شبکه‌های پیام رسان، مولتی مدیا، نرم افزارهای آموزشی، موسیقی و… همگی بخشی از فناوری‌های تأثیرگذار در آموزش زبان انگلیسی به کودکان محسوب می‌شوند.

نگاهی به فناوری‌های موجود در حوزه آموزش زبان انگلیسی به کودکان

همان طور که در بخش قبل هم اشاره کردیم، فناوری‌های موجود در حوزه آموزش به ویژه آموزش زبان انگلیسی تعیین کننده متدهای آموزشی در زمان معاصر هستند. روش‌های نوین آموزشی همگی بر اساس استفاده از این فناوری‌ها طراحی شده‌اند و تأثیرگذاری آن‌ها در موفقیت زبان آموزی بررسی و تأیید شده است. مهمترین فناوری‌هایی که می‌توان در زمینه آموزش زبان انگلیسی به کودکان نام برد عبارتند از:

مطالب مرتبط:  چرا زبان انگلیسی یاد میگیریم؟

اینترنت

یکی از مهمترین فناوری‌های مورد استفاده در آموزش زبان به ویژه آموزش زبان به کودکان اینترنت است. با وجود اینترنت آموزش در حوزه‌های مختلف دچار تحولات عمیقی شده است. مهمترین کاربرد اینترنت در آموزش، امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین است. کلاس‌های آنلاین به دلیل انعطاف‌پذیری وعدم محدودیت مکانی، شرایط زبان آموزی برای همه کودکان حتی در نقاط دورافتاده را فراهم می‌سازد. ضمن این که در کلاس‌های آنلاین به دلیل‌عدم حضور در محیط بیگانه و همراهی والدین، کودکان شرایط آرام‌تر و فاقد استرسی دارند و می‌توانند با تمرکز بیشتری تحت آموزش قرار گیرند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد کودکان به ویژه کودکان زیر سن ۷ سال، در محیط‌های دور از والدین دچار استرس و ناراحتی می‌شوند و به همین دلیل تمرکز کافی برای آموزش را ندارند. در چنین شرایطی امکان استفاده از کلاس‌های آنلاین می‌تواند کاربردی‌ترین انتخاب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باشد.

بازی

پیشرفت تکنولوژی امکان طراحی بازی‌های آنلاین، دیجیتال و مبتنی بر هوش مصنوعی را فراهم کرده است. به این ترتیب بازی‌های بسیاری با هدف آموزش و تقویت زبان‌های خارجی برای گروه‌های مختلف سنی تولید شده است. استفاده از این بازی‌های آموزشی به ویژه برای زبان آموزان کودک، هیجان یادگیری را افزایش داده و آموزش زبان انگلیسی را با سرگرمی همراه می‌سازد.

کارشناسان آموزشی معتقدند که آموزش به کودکان به ویژه در سنین زیر ۷ سال باید به صورت کاملا غیر مستقیم باشد. بنابراین استفاده از بازی‌های آموزشی می‌تواند یکی از بهترین شیوه‌ها برای آموزش غیر مستقیم زبان انگلیسی به کودکان باشد.

پادکست

یکی دیگر از ابزارها و تکنولوژی‌های بسیار کاربردی در حوزه آموزش زبان انگلیسی، پادکست است. منظور از پادکست فایل‌های صوتی است که می‌توان با گوش کردن آن‌ها در زمان‌هایی که مشغله بیشتری وجود دارد، آموزش را ادامه داد. استفاده از پادکست‌های آموزشی زبان انگلیسی مهارت شنیداری و گفتاری کودکان را افزایش می‌دهد. پادکست‌ها می‌تواند شامل تکرار کلمات، جملات و یا داستان‌های کوتاه، ترانه‌ها و… باشد.

مطالب مرتبط:  big blue button چیست؟

نرم افزارهای آموزشی

یکی دیگر از فناوری‌های کاربردی در حوزه آموزش زبان انگلیسی، نرم افزارهای آموزشی هستند. این ابزارها با هیجان بسیاری برای آموزش زبان انگلیسی همراه هستند. عموما چنین نرم افزارهایی با هدف آموزش به صورت روزانه، هفتگی، مکالمه محور و… برای گروه‌های سنی مختلف و سطوح مختلف آموزشی (مبتدی، متوسط، حرفه ای) طراحی شده است. بسیاری از این نرم افزارها محیط آموزشی مبتنی بر تصویر همانند فلش کارت را شبیه‌سازی می‌کنند که به روند یادگیری زبان انگلیسی کودک و نوجوان کمک بسیاری می‌کند. این نرم افزارها در انواع گوناگون به صورت رایگان و با صرف هزینه طراحی شده اند. در بسیاری از بازارهای آنلاین می‌توانید طیف وسیعی از این نرم افزارها را مشاهده کنید.

موسیقی

یکی از بهترین روش‌ها برای آموزش زبان انگلیسی، گوش کردن به موسیقی‌های زبان اصلی (انگلیسی) است. پیشرفت فناوری در حوزه موسیقی امکان نمایش متن ترانه‌ها را به صورت همزمان با پخش آهنگ فراهم کرده است که چنین امکانی می‌تواند در آموزش زبان انگلیسی بسیار کاربردی باشد. موسیقی به دلیل اثرات روحی و روانی مثبتی که برای شنونده به همراه دارد یکی از آرامش بخش‌ترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی به شمار می‌رود. البته باید توجه داشت که عموما جملات و کلمات به کار برده شده در متن ترانه‌ها کاملا عامیانه و محاوره‌ای هستند که این مسئله برای کسانی که انگلیسی را به قصد مهاجرت می‌آموزند بسیار کاربردی است.

تأثیر موسیقی در آموزش یکی از مواردی است که توسط بسیاری از کارشناسان آموزشی و پژوهشگران مورد توجه قرار گرفته و مورد تأیید قرار گرفته است.

انیمیشن‌ها

پیشرفت فناوری در حوزه ساخت انیمیشن نیز به نفع زبان آموزان بوده است. در حال حاضر تولیدات بسیاری در فضاهای هیجان‌انگیز و رنگارنگ به صورت پویانمایی و یا ترکیبی از فیلم و انیمیشن وجود دارد که با هدف آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان کودک و نوجوان طراحی شده اند. استفاده از این تولیدات به ویژه در حوزه آموزش زبان انگلیسی به کودکان می‌تواند بسیار کاربردی باشد و با توجه به اهمیت آموزش غیر مستقیم به کودکان، مورد توجه قرار گیرد.

مطالب مرتبط:  معرفی بهترین مهد کودک های تهران + آدرس دقیق

آموزش زبان انگلیسی به کمک انیمیشن‌های آموزشی به کودکان یکی از بهترین راه‌های آموزش غیر مستقیم زبان انگلیسی به شمار می‌رود. ضمن این که بسیاری از انیمیشن‌های موجود آموزشی با هدف آموزش به کودکان زیر سن ۷ سال طراحی شده‌اند و به این ترتیب می‌توان آموزش زبان انگلیسی به کودکان را از سن ۳ سالگی و کمتر نیز آغاز کرد که این مسئله نقش بسیار مهمی در آموزش موفق و تربیت کودک دو زبانه دارد.

موفق‌ترین شیوه‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان در آکادمی مهرداد

آکادمی زبان انگلیسی مهرداد یکی از معتبرترین مراکز آموزش زبان انگلیسی در ایران است که با هدف آموزش استاندارد علمی به علاقمندان زبان انگلیسی در حال فعالیت است. این مرکز با هدف تربیت زبان آموزان کاملا مسلط و در حد بومی، از جدیدترین فناوری‌های آموزشی در حوزه آموزش زبان انگلیسی بهره‌مند است که ترکیب این فناوری‌ها با همکاری اساتید برجسته آموزش زبان انگلیسی، آکادمی زبان انگلیسی مهرداد را به یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های آموزشی در زمینه آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان‌های خارجی ساخته است.

کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی آکادمی مهرداد با توجه به طیف‌های مختلف سنی زبان آموزان (کودک، نوجوان و بزرگسال) و سطوح زبان آموزی (مبتدی، متوسط و پیشرفته) به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. تمامی متدهای آموزشی در این آموزشگاه استاندارد و علمی و منطبق بر جدیدترین یافته‌های علمی و پژوهشی در زمینه آموزش زبان‌های خارجی هستند و زبان آموزان می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن زبان انگلیسی را همانند زبان مادری آموخته و همه مهارت‌های زبانی (گفتاری، شنیداری، نوشتاری و درک مطلب) را به یک اندازه تقویت کنند.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره های آموزشی

تدریس مهارت نوشتن در قرن ۲۱
تومان
180,000
Messy Bessy
تومان
100,000
ارزشیابی در حین آموزش
تومان
90,000
یادگیری خود تنظیمی
تومان
90,000
15%
دوره تربیت مدرس فانیکس ttc
تومان
807,500
950,000
یادگیری مشارکتی
تومان
90,000

جستجو کنید ...

تبلیغات